Nvidia společně s PR agenturou Grunex připravili v Praze ve Víno-klub.cz speciální akci zaměřenou na představení nejnovějšího špičkového 4K HDR monitoru společnosti Asus s G-Sync technologií, který posouvá možnosti sledovacích zařízení opět o na zcela novou úroveň.

Akce se konala v příjemném prostředí Víno-klub.cz a nesla příhodně název “Obraz jako víno“. Na akci jsme měli možnost detailně se seznámit s nejnovějším monitorem ASUS ROG SWIFT PG27UQ, který organizátoři porovnávali s dosud špičkovým ASUS ROG SWIFT PG27AQ a nutno poznamenat, že posun kvality obrazu je již na první pohled markantní. S bližší specifikací i náročností, kterou Nvidia na produkty nesoucí certifikace G-Sync klade, nás podrobněji seznámil Senior Product PR Manager EMEA Igor Staněk.

První dojem

Nejdříve je nutno poznamenat, že oba prezentované monitory byly v defaultním nastavení, což jsme si mohli na místě přímo ověřit. Oba monitory jsme měli možnost posuzovat při zobrazování různých scén ve hrách Final Fantasy XV a Destiny 2. Hned na první pohled je kvalita zobrazení u ROG Swift PG27UQ mnohonásobně vyšší a to ve všech zobrazovaných scénách a jejich jednotlivých detailech. Zejména znatelný rozdíl je potom při zobrazování tmavých scén, které do této doby působily spíše jako šedé. Pocit při sledování se velmi blíží tomu, co můžeme zažívat v reálném světě, to znamená, že například za jasného slunného počasí jsou barvy mnohem sytější a jasnější, naopak stíny, tmavá zákoutí a noční scény jsou díky kvalitnímu podání černé opravdu velmi reálné a nedochází tak jako dosud k zobrazení šedých ploch. Zda je to pro hráče výhoda, či ne necháme na vás. Každopádně by někdo mohl namítat, že větší jas a kontrast udělá na standardním monitoru stejnou práci, ale věřte, že neudělá.

Přečti si  Nový trailer k Life is Strange: True Colors představuje Rangera parku Ryana

Technologie monitoru

Monitor ROG Swift PG27UQ dokáže zobrazit obsah ve 4K (3 840 x 2 160) s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Technologie Nvidia G-SYNC zabraňuje trhání obrazu, zpoždění nebo výpadkům obrazu, a přispívá tím k plynulejšímu hraní. Navíc Nvidia již uožňuje využít G-sync i při spuštění hry v samostatném okně Windows. Displej se může pochlubit jasem až 1 000 cd/m2, což je několikanásobně vyšší hodnota než u standardních monitorů. LED podsvícení panelu je potom dynamicky řízeno v 384 zónách, což má značný vliv na vysoký kontrast a zobrazování tmavých, ale i jasných scén, například záblesků. Značný vliv na kvalitu zobrazení má také u PG27UQ je také certifikát DisplayHDR 1000.

Již nyní se velmi těšíme na to, až budeme mít tento monitor k dispozici na testování.

Přečti si  Ratchet and Clank: Rift Apart vám na PS5 zabere 42 GB

ASUS ROG Swift PG27UQ se v Česku prodává za 64 900 CZK.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno