Vstupte do temného světa zrady a magie s deskovou hrou Koruna z popela. Tato strategická worker placement hra pro 1 až 4 hráče zavede do říše, kde král z obavy o svou moc rozpoutal konflikt mezi svými barony, který zemi uvrhl do úpadku. Po stoletém spánku plném nočních můr se baroni probouzejí s nově získanými mocnostmi nekromancie, připraveni povolat armády nemrtvých z hrobů a bojovat o korunu.

Hráči převezmou role těchto mstivých nekromantů, posílají své poskoky tam, kde je třeba sbírat zdroje, stavět mohutné stavby a vést nemrtvé armády do bitev o kontrolu nad stavebními objekty a provinciemi. Během čtyř kol rozdělených do čtyř tahů hráčů, se každý hráč snaží získat body vlivu, jenž se počítají na základě staveb a citadel pod jejich kontrolou. Vítězem se stává hráč, který na konci hry získá největší vliv a korunu.

Přečti si  Přichází Soumrak! Čarodějnické klany bojují o moc

Koruna z popela nabízí armády reprezentované kartami, jež hráči mohou využívat opakovaně, jelikož padlé jednotky se vrací zpět do rukou hráčů na konci každého kola. Boje nejenže představují důležitý zdroj surovin, ale jsou klíčem k vítězství. Hra klade důraz na pečlivé plánování zdrojů a strategii boje, přičemž nabízí relativně jednoduchá pravidla skrývající mnohem větší herní hloubku. A co je na tom nejlepší je fakt, že této hry bychom se mohli dočkat v českém jazyce díky vydavatelství TLAMA Games.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno