Jim Ryan říká, že se ve stejném časovém úseku povede při startu PlayStationu 5 mnohem lépe, než PS4.

Vzhledem k úspěchu, který zaznamenal PlayStation 4 a který významně ulehčil startovací pozici pro PS5 díky navýšení uživatelské základny, se očekává, že tito uživatelé budou mít přirozenou touhu přejít na systém PS5 co nejdříve. Podle některých nových prohlášení prezidenta a generálního ředitele společnosti Jima Ryana to zní, jako by Sony interně očekávalo, že si nová platforma povede stejně dobře jako její předchůdce.

V rozhovoru pro korejskou publikaci Naver (a přeloženou GamesIndustry.biz ) Ryan uvedl, že PlayStation očekává, že PS5 bude po vydání dokonce rychleji prodávanou konzolí než PS4.

Abychom přesněji zjistili, jak velký prodejní předpoklad společnost má, pak je třeba vědět, že konzolí PS4 se prodalo v období mezi listopadem 2013 a koncem března 2014 (koncem fiskálního roku) přes sedm miliónů kusů. Ryan a PlayStation mají však větší očekávání a věří, že se za stejné období prodá ještě více kusů PS5. 

Zatímco očekávání mohou být skutečně veliká, je třeba brát ohled na aktuální situaci a brát v potaz i fakt, že může nastat neočekávaná komplikace při produkci konzolí. Mezi tím první vlna předobjednávek byla celosvětově rozebrána během několika málo hodin a jen zlomek zájemců se může těšit, že jim konzole 12, potažmo 19. listopadu dorazí.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

PlayStation 5 u nás vychází 19. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno