Tlak fanoušků, dožadujících se vytvoření Days Gone 2 zatím nepolevil. Zhruba před týdnem bylo oznámeno, že petici pro vytvoření druhého dílu podepsalo zhruba 30 000 lidí a od té doby se tento počet více než zdvojnásobil.

Přesný počet signatářů petice nelze uvést, protože se každou minutou se počet mění. Můžeme alespoň říci, že v současné době existuje přibližně 85 000 podpisů.

Celá akce odstartovala před dvěma týdny, když bylo oznámeno, že Sony zrušila plány na vývoj Days Gone 2 už v roce 2019. podle agentury Bloomberg pokračování společnost Sony „nezajímá kvůli zdlouhavému vývojovému cyklu a neuspokojivému kritickému přijetí při spuštění.“

Petice získává podpisy i po šokujícím prohlášení spisovatele a kreativního ředitele Days Gone, který uvedl, že hráči by si neměli „stěžovat, pokud hra nedostane pokračování, pokud si ji nekoupili za plnou cenu“. Jinými slovy, John Garvin věří, že hráči Days Gone jsou v první řadě zodpovědní za to, že bylo Days Gone 2 zamítnuto.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Pokud by petice měla společnost Sony přimět ke změně názoru, potom by se na ní muselo objevit mnohem více podpisů. I tak by však mohla společnost Sony přistupovat k druhému dílu jako k riskantní investici a mohla by po fanoušcích chtít aby se na pokračování finančně podíleli například v crowdfundingové kampani, podobně jako v případě Shenmue 3.

Pokud patříte mezi fanoušky Days Gone a ty, kteří podepsali tuto petici, byli byste ochotni případný vývoj podpořit i finančně? Dejte nám vědět.

Days Gone vychází na PC 18. května, do té doby je hra k dispozici jen pro PS4 a PS5, kde ji můžete nyní ještě získat zdarma v rámci předplatného PS Plus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno