Phil Spencer poukázal na RPG žánr jako na ten, který by rád viděl v budoucnu převládat na platformě Xbox.

Po nákupu řady studií za poslední rok nebo dva, je jasné, že aktuálně Microsoft vyvíjí řadu vlastních exkluzivních her. V nejnovějším rozhovoru Phil Spencer odhalil, jaký typ her by chtěl příštích letech více tvořit.

Spencer řekl, že si myslí, že se Xbox musí v budoucnu více soustředit na RPG. Uvedl také, že si myslí, že žánr RPG je velmi důležitý a jako příklad uvedl hry Fable, Jade Empire a Mass Effect 1, na kterém pracoval. Také řekl, že bylo skvělé vidět jak vychází The Outer Worlds a další hry.

Přečti si  Ratchet and Clank: Rift Apart vám na PS5 zabere 42 GB

Spencer však také zmínil, že díky Xbox Game Pass je rozmanitost žánrů stále na vzestupu. „Když sledujeme, jak se Xbox Game Pass roste, vidíme, jak se obliba některých žánrů opět vrací a tvůrci zkoušejí nové věci, protože mají publikum, které tyto hry bude vždy chtít hrát.

Spencer říká, že Microsoft by se chtěl v budoucnu více soustředit na RPG, není to překvapivé, zejména vzhledem k tomu, jaká studia Microsoft v posledních letech získal. Navíc s již dříve objevily spekulace, že Microsoft Studios vyvíjí Fable 4.

Pochopitelně bude chvíli trvat, než budou první RPG hry vydány, ale očekáváme, ze s příchodem nové generace konzolí se rozroste i RPG knihovna Microsoftu.

Přečti si  Nová gameplay videa ze hry Ratchet and Clank: Rift Apart se zaměřují na souboj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno