Sony plánuje udělat z PlayStation 6 nejvýkonnější konzoli své generace a jako taková se nebojí věnovat tolik času, kolik je potřeba k dosažení tohoto cíle.

Nové video, které tento týden sdílela společnost RedGaming Tech, přináší několik novinek nejen o nové generaci systému Sony, ale také o PlayStation 5 Pro. Ačkoli Sony svůj systém střední generace ještě neoznámila, zdá se stále pravděpodobnější, že konzoli skutečně vydá, protože studia třetích stran začala nedávno dostávat vývojářské sady. To sice není stoprocentně potvrzeno, že se systém chystá, protože hardware se neustále mění, ale skutečnost, že se dev kity rozesílají, naznačuje, že Sony chystá upgrade systému PlayStation 5, který by měl být vydán ještě letos.

Pokud jde o PlayStation 6, na tomto systému se pracuje přibližně rok a jeho specifikace, jako je procesor a paměť RAM, ještě nebyly definitivně stanoveny. Společnost Sony od této chvíle jedná s vývojářskými studii o vyladění systému, který bude téměř jistě poháněn technologií AMD, protože podle RedGaming Tech je AMD jediným dodavatelem, o kterém Sony uvažuje. To je do jisté míry novinka, protože Sony pro PlayStation 5 jednala s více dodavateli, včetně NVIDIA, než se rozhodla pro AMD.

Ačkoli o specifikacích systému ještě nebylo rozhodnuto, Sony je rozhodnuto, že PlayStation 6 bude nejvýkonnější konzolí své generace, a je tedy připraveno postupovat pomalu, neboť termín vydání konzole je údajně stanoven na rok 2028. Jak bude tohoto cíle dosaženo, zatím není známo, ale hovoří se o tom, že japonská společnost ztrojnásobí ray tracing a path tracing, přičemž druhý jmenovaný není všeobecně podporován kvůli obrovským nákladům na výkon, strojové učení a umělou inteligenci, zejména pokud jde o interakce NPC, aby nabídla inovativní a pokročilé herní zážitky.

Vzhledem k tomu, že PlayStation 6 je ještě daleko od svého vydání a PlayStation 5 Pro stále nebyl oznámen, musíme brát vše, co bylo ve videu odhaleno, s rezervou. Přesto nás rozhodně čekají vzrušující časy a bude zajímavé sledovat, jak si Sony i Microsoft poradí s hardwarem nové generace.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno