Ve stínech starých dubů Harrow County se odehrává příběh, který by mohl vzbudit zájem každého milovníka gotických tajemství. Tato desková hra, zasazená do temného a tajemného prostředí, zve hráče, aby se stali součástí světa plného nevysvětlitelných jevů a starobylých pověr. Toho, a možná ještě více, se dočkají hráči v deskové hře Pochmurný kraj, kterou přinese v českém jazyce společnost Fox in the Box.

Pochmurný kraj je hra, která hráče zavede do světa plného magie, tajemství a nebezpečí. Hráči se zde ujmou role postav mající k dispozici různé schopnosti a musí čelit nejen sobě navzájem, ale i nejrůznějším nadpřirozeným bytostem, které zde obývají. Systém hry je založen na kartách umožňující hráčům provádět různé akce, jako je pohyb po hrací desce, používání magických schopností nebo interakce s ostatními postavami a objekty ve hře. Zajímavostí je, že titul je výrazně asymetrický nabízející pět různých frakcí.

Zároveň hra nabízí širokou škálu herních možností, od rychlých skirmish bitev až po rozsáhlé kampaně, kde se příběh a postavy vyvíjejí s každou odehranou hrou. Díky tomu je hra vhodná pro široké spektrum hráčů, od casual hráčů hledajíc rychlou a zábavnou hru, až po hardcore strategické nadšence, kteří si chtějí užít dlouhodobější a hlubší herní zážitek.

Nicméně je zapotřebí brát v potaz, že jde o hru, kerou vydává Fox in the Box, jenž do svého portfolia vybírá vždy poměrně odvážné tituly. Titul je vhodný pro 1 až 4 hráče, s doporučeným věkem od 12 let a jedna partie nebo část příběhu by měla zabrat okolo 45 až 90 minut. Vydání se dočkáme během několika málo měsíců, takže jestli máte rádi temné hry, Pochmurný kraj si poznačte do vašich wish listů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno