Jen co jsme z redakce vyhnali poslední krvechtivé krysy, tak se na nás řítí ještě větší problém – Ragnarok! Právě dnes končí embargo na první dojmy z hraní titulu, který bezesporu patří mezi nejočekávanější hry letošního roku.

Budu k vám upřímný a prozradím vám, že podmínky embarga jsou celkem striktní a my vám tak nemůžeme říci až tak mnoho. S God of War Ragnarok jsme ale strávili již několikero hodin a dojmů máme na rozdávání.

Ragnarok téměř přímo navazuje na konec předchozího dílu a není tak od věci si dění God of War z roku 2018 trochu připomenout. Naštěstí vám v tomto směru hra vyjde vstříc a vy tak budete 100% připraveni na pokračování této epochy. Jak si jistě dobře pamatujete, Kratos s Atreusem zabili Baldura právě ve chvíli, kdy se pokoušel o život připravit vlastní matku. Freya sice přežila, ale moc dobře nenesla skutečnost, že je tak trochu bez syna. O vaší oblíbenou čarodějku nemusíte mít strach, v Ragnaroku tuto sympatickou postavu potkáte. Bude to ale milé setkání?

Přečti si  RECENZE: Uncharted: Legacy of Thieves Collection - Kvalita Naughty Dog konečně na PC

God of War Ragnarok dávkuje nálož příběhových jaw-dropů hned od startu hry a tak se k příběhové kampani vrátíme zase až v naší recenzi, kterou na Game Press naleznete již 3. listopadu! Ragnarok vychází jak na PS5, tak i na předchozí generaci konzole od Sony. Tato skutečnost byla středobodem mnoha nehezkých internetových bitev. Můžeme vás rovnou uklidnit. O grafickou a technickou stránku hry mít strach rozhodně nemusíte. Zatímco si tak vývojáři dobře uvědomují schopnosti a možnosti, které jim nabízí PlayStation 5, tak si zároveň hlídají limity PS4 a ždímou z ní šílené výkony.

Podobně dechberoucí je tradičně i soundtrack, za kterým stojí Bear McCreary. Kromě hudby je zde i o poznání více dialogů (opět s českými titulky), které se týkají i zcela triviálních akcí. Většinou se jedná buď o nějaké popichování nebo rady kudy postupovat. Nejzáživnější “kecy” mají samozřejmě trpaslíci, kteří se v Ragnaroku vrací v plné polní. Všehoschopný Brok a hygienu milující Sindri si toho ale pro vás tentokrát nachystali o něco více, než jen vylepšování zbraní, brnění a všudypřítomných obchůdků.

Embargo nám více prozradit nedovolí. A ne že bychom nechtěli! Ragnarok se blíží a vy si jej budete moci již brzy zažít na vlastní kůži. Byla by tak škoda, že o příběhu Krata, Atreuse a jejich spojenců dozvědět zbytečně více. Proto je také na místě varování před spoilery, které se pomalu začaly objevovat na sociálních sítích. V tomto směru se můžete spolehnout i na naši nadcházející recenzi, kterou ukoveme tak, aby neprozrazovala žádné příběhové spoilery. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno