Mysleli jste si, že název Xbox Series X je matoucí? No, ukázalo se, že příští generace konzole od Microsoftu se ve skutečnosti jmenuje jen „Xbox“.

Název nového Xbox Series X byl horkým tématem od jeho odhalení na The Game Awards 2019. Jakmile byl název odhalen, bylo jasné, že název začal fanoušky rozdělovat podobně jako samotný vzhled konzole. Ale jak se nakonec ukázalo, tak název nadcházející generace nebude vůbec matoucí, jak jste si možná mysleli.

Podle Business Insider jim zástupce společnosti Microsoft řekl, že konzole, která bude ohlašovat další generaci, se nazývá „Xbox“, přičemž „Model X“ je název modelu.”Jméno, které přenášíme do další generace, je prostě Xbox,” řekl zástupce společnosti Microsoft. “A na The Game Awards jste viděli, jak toto jméno ožívá prostřednictvím Xbox Series X.”

Zástupce společnosti Microsoft dále řekl společnosti Business Insider: „Jméno„ Xbox Series X “v budoucnu poskytuje prostor pro další konzole.Překvapení! Microsoft bude vyrábět více konzolí Xbox. Společnost Microsoft v podstatě mění svoji konzoly pro videohry tak, aby byla jednoduše nazývána jen Xbox. Zpočátku to může vypadat jako liché rozhodnutí, zejména když jeho první konzole měla stejné jméno, ale když se nad tím zamyslíme, tak pojmenování je v souladu se směrem, který společnost Microsoft podniká v oblasti videoher.

Předchozí názvy byly naopak voleny tak trochu nesmyslně. Jen aktuální verze nese název Xbox One a což není první, ale třetí konzole, kterou společnost Microsoft vydala. Ovšem označení One bylo voleno s ohledem k původnímu záměru a to, že konzole bude stačit jako jediné multimediální zařízení v domácnosti. Níže si můžete také připomenout původní oficiální trailer na Xbox One.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

Očekává se, že nový Xbox Series X bude uveden do prodeje na konci roku 2020.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno