Před vydáním nadcházející konzole Xbox Series X společnost Microsoft odhalila, že 12 měsíční předplatné Xbox Live Gold bylo zrušeno. Proč?

Nedávno si fanoušci Xboxu povšimli, že společnost Microsoft v tichosti odebrala ze svého obchodu možnost zakoupit 12 měsíční předplatné Xbox Live Gold. Nejdříve se odstranění předplatného jevilo jako chyba Microsoftu, když 12 měsíční předplatné zmizelo přes noc a v obchodě zůstali jen 1 a 3 měsíční předplatné.  Tento předpoklad byl však nesprávný a Microsoft uvedl, že toto rozhodnutí bylo záměrné.

Stále ale nevíme, proč k tomu došlo a tak nezbývá než se jen domnívat, že se jedná buď o pro nebo proti spotřebitelský tah.

Možnost 1: Bezplatné online hraní

Společnost Microsoft může být v budoucnu schopna nabídnout online hraní zdarma všem hráčům Xboxu, a proto již není nutné nabízet roční Xbox Live Gold. Možnost online hraní zdarma by byla pro hráče významným zjednodušením a řadě hráčům by to dávalo jasný důvod proč se poohlížet právě po konzoli ze stáje Microsoftu.

Co by se stalo se stávajícím předplatným?

Je možné, že společnost Microsoft může bezplatně převést stávající účastníky na předplatitele služby Game Pass a na tuto službu migrovat také Games With Gold.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Známý zasvěcenec „Klobrille“ nedávno řekl na fóru Resetera :

“Otázkou není, zda padne online multiplayerová paywall, ale kdy.”

Možnost 2: Sloučit s Xbox Game Pass

Druhou velkou možností je sloučit Xbox Live Gold s nesmírně populárním Game Passem. S produktem Game Pass Ultimate již společnost Microsoft nabízí kombinaci přístupu do knihovny Game Pass a všech výhod Xbox Live Gold, v budoucnu bude také zahrnut přístup ke službě xCloud.

Je tedy docela možné, že bude k dispozici pouze Game Pass (Ultimate). To by také mělo výhodu v tom, že by nabídka služeb od společnosti Microsoft byla poněkud detoxikovaná, což by mohlo vést k lepší srozumitelnosti.

Nevýhodou tohoto řešení by bylo, že by se cena předchozích odběratelů XLG výrazně zvýšila (ze současných necelých 5 eur měsíčně na necelých 13 eur měsíčně. Jak již bylo zmíněno, nabídka bude zahrnovat přístup do knihovny Game Pass.

Možnost 2: Navýšení příjmů

Pokud budeme přemýšlet obzvláště chamtivě, tak se nabízí také možnost, že Microsoft chce zkrátka na předplatném vydělat více peněz, protože 1 a 3 měsíční předplatné jsou zkrátka dražší.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Navíc fakt, že předplatné činí společnosti pravidelný příjem,mohli bychom předpokládat, že se jedná jen o způsob, jak generovat vyšší příjmy, minimálně po nějaký čas. Pokud bude tato možnost odstraněna trvale, pak by to znamenalo, že by Xbox mohl navýšit svůj zisk až o 200% pouze tím, že přinutí publikum nakupovat častěji kratší předplatné.

Generační přechod je ideální čas pro změnu

Bez ohledu na to, jak se společnost Microsoft rozhodne – je samozřejmě také možné, že předchozí nabídka Xbox Live Gold zůstane, ale nadcházející generace Xboxu Series X je vhodnou příležitostí jak službu Gold přizpůsobit, protože nová platforma sebou přinese také novou vlnu hráčů.

Kdy mohly být změny oznámeny?

 Xbox Games Showcase 23. července je ideální příležitostí pro oznámení případných změn.

Situaci kolem předplatného Xbox Live Gold budeme pro vás i nadále sledovat.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno