Jistě jste se již dostali do podobné situace. Blíží se 7. hodina večerní a vy čekáte na update, který má každou chvíli vyjít pro vaši oblíbenou hru. Stahování proběhne rychle a vy celý natěšení již chňapáte po gamepadu připraveni na svých obrazovkách rozpoutat peklo. Po stažení souboru ovšem nastává kopírování, které často trvá ještě déle než samotný download. Proč tomu tak je?

Zdlouhavé kopírování nastává i u menších updatů, u kterých může trvání tohoto procesu několikanásobně přesáhnout dobu stahování. Základní verze konzole PlayStation 4 je tu s námi už od roku 2013 a je tak na místě nad některými nedostatky přimhouřit oči. Délka kopírování není závislá na verzi softwaru a lze ji ovlivnit pouze lepším hardwarem. Proces “Copying update file…” ovšem není s PS4 spjat od samotného počátku. Sony tuto funkci do konzole implementovala v roce 2017 (update 4.50, kde byla přidána podpora USB) ve snaze zabránit poškození dat. Následné kopírování updatů tak lze označit za jistou bezpečnostní pojistku.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Čím větší základní hra je, tím déle potrvá kopírování updatů

Vše se snaží vysvětlit Andrew Fox, IT specialista společnosti Quora. V příkladu uvádí, že pokud má hra 20GB, ale update má přepsat pouze 5MB, pošle vývojář pouze ten 5ti MB update a o zbytek se již postará systém konzole. Následky jsou ovšem takové, že po stažení oněch 5MB se tento update musí propsat do souborů hry, která má 20GB. V tento moment nastává ono proklínané kopírování. Čím více se hra zvětšuje, tím delší kopírování bude. Pokud tedy stáhnete např. 2,5GB patch do hry o 100GB, projde kopírováním celá hra.

Jedinou možností, kterou v tento moment majitelé konzolí mají na urychlení vnitřních procesů, je pořídit si modernější pevný disk (SSD), na který se data zapisují rychleji. Přítomnost SSD disků již byla potvrzena i pro příští genaraci konzolí a hráčům se tak dostane nejen rychlejšího kopírování, ale i kratších nahrávacích obrazovek.
Pokud o upgradu zatím neuvažujete, tak vězte, že momenty, kdy za 5 vteřin stáhnete 100MB update na Destiny 2, abyste jej následně 40 minut kopírovaly, skončí až s nástupem nové generace konzolí, která má na pulty obchodů dorazit o letošních Vánocích.

Přečti si  Remake The Last of Us bude víc než jen jednoduchý vizuální upgrade

https://www.youtube.com/watch?v=RommjUIzEAQ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno