Již v loňském roce vyšli zprávy, že společnosti Sony a Microsoft již zaslaly některým vývojářským týmům vytvářejícím hry, své development kity, aby mohli pracovat na next-gen hrách.

Zatímco tyto informace nebyly v té době opodstatněné, tak nový průzkum vývojářů potvrzuje, že někteří z nich již opravdu tvrdě pracují na hrách pro novou generaci.

Ve zprávě o stavu průmyslu v roce 2019 GDC (Game Developers Conference) pracuje na svých projektech téměř 4000 herních vývojářů, kdy 16% z nich (přibližně 640 vývojářů) potvrdilo, že vyvíjejí hry pro stávající konzole i neohlášené konzole (nové generace). Další 2% respondentů (přibližně 80 vývojářů) uvedlo, že pracují výhradně na hrách pro neohlášené konzole (nové generace).

Tato čísla jsou velmi nízká a ukazují na možnost, že dříve uvedené informace, o vydání konzolí v roce 2020, nemusí být pravdivé. Mnoho analytiků naznačilo, že nové konzole, které jsou označovány jako PlayStation 5 a Xbox Two, budou oznámeny v létě roku 2020 přičemž by se na trhu mohli objevit na vánoce téhož roku. Ovšem počty vývojářů ukazují, že se vydání pravděpodobně hned tak nedočkáme. 

Dalším důvodem, proč se 46% dotázaných, tj. 1840 zaměřuje na současnou generaci konzolí, namísto příští generace, je, že nevědí, zda budou konzole úspěšné. Ovšem podobná situace panovala i u Nintenda Switch, kde pouhá 3% vývojářů pracovala na hrách pro Switch.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

S tímto vědomím není žádný důvod naznačovat, že PS5 nebo Xbox Two budou mít při svém uvedení na trh široký výběr her.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno