Během konference hovořil finanční ředitel Sony o přechodu z generace PS4 na PS5 a zdůraznil, jak se tato změna liší od té poslední.

Sony je optimistická ohledně přechodu na novou generaci konzolí. Problémy, které by podle jejich vlastních prohlášení existovaly při jejich poslední generační změně, by se tentokrát neměly opakovat. Mimo jiné proto, že výroba konzolí se již připravuje.

Na mezinárodní konferenci o financích  hovořil hlavní finanční ředitel Sony Hiroki Totoki o problémech, které existovaly při přechodu z PS3 na PS4, a uvedl důvody, proč by nadcházející změna měla být mnohem hladší.

Důvod 1: plánování výroby

Na jedné straně již začali připravovat výrobu na první nával kupujících. Zejména se zavedením nové generace konzolí se poptávka po novém, neznámém a dychtivě inzerovaném produktu enormně zvyšuje.

Přečti si  Časovač dema Resident Evil: Village může být na PC resetován

Když PS4 vstoupilo na trh, ne každý dostal konzoli ve správný čas. Při včasném plánování by se tomu však mohlo zabránit.

Důvod 2: Financování PS Plus

Při spuštění PS4 došlo k problémům se ziskovostí. Vývoj nové konzole je drahý, stejně jako marketing kolem něj. Kromě toho prodej aktuální konzole a jejích her vždy klesá, když se očekává příchod nové generace.

I když je tomu tak nyní, příjem z online služeb a produktů se tentokrát zvýšil natolik, že je možné absorbovat celou část nákladů. Představují to zejména zisky od uživatelů PlayStation Plus. Ačkoli fyzický a herní prodej klesá, online služby pomáhají dlouhodobě zisky stabilizovat.

Mimochodem, o něco později, Totoki vysvětluje, že dalším důvodem nižších čísel prodeje her jsou tituly, které lze hrát zdarma. Takže online služby jsou stále dvojsečný meč.

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

Chystáte se koupit PS5 přímo při jeho spuštění, nebo budete nějaký čas vyčkávat?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno