PS5 – Sony se chce při spuštění postarat o dostatek konzolí
Domů » Hry » Novinky » PS5 – Sony se chce při spuštění postarat o dostatek konzolí

PS5 – Sony se chce při spuštění postarat o dostatek konzolí

4.2.2020
Publikoval:

Během konference hovořil finanční ředitel Sony o přechodu z generace PS4 na PS5 a zdůraznil, jak se tato změna liší od té poslední.

Sony je optimistická ohledně přechodu na novou generaci konzolí. Problémy, které by podle jejich vlastních prohlášení existovaly při jejich poslední generační změně, by se tentokrát neměly opakovat. Mimo jiné proto, že výroba konzolí se již připravuje.

Na mezinárodní konferenci o financích  hovořil hlavní finanční ředitel Sony Hiroki Totoki o problémech, které existovaly při přechodu z PS3 na PS4, a uvedl důvody, proč by nadcházející změna měla být mnohem hladší.

Důvod 1: plánování výroby

Na jedné straně již začali připravovat výrobu na první nával kupujících. Zejména se zavedením nové generace konzolí se poptávka po novém, neznámém a dychtivě inzerovaném produktu enormně zvyšuje.

Přečtěte si  Unikl Cover Art k Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Když PS4 vstoupilo na trh, ne každý dostal konzoli ve správný čas. Při včasném plánování by se tomu však mohlo zabránit.

Důvod 2: Financování PS Plus

Při spuštění PS4 došlo k problémům se ziskovostí. Vývoj nové konzole je drahý, stejně jako marketing kolem něj. Kromě toho prodej aktuální konzole a jejích her vždy klesá, když se očekává příchod nové generace.

I když je tomu tak nyní, příjem z online služeb a produktů se tentokrát zvýšil natolik, že je možné absorbovat celou část nákladů. Představují to zejména zisky od uživatelů PlayStation Plus. Ačkoli fyzický a herní prodej klesá, online služby pomáhají dlouhodobě zisky stabilizovat.

Přečtěte si  Sony: The Last of US Part 2 a další PS4 exkluzivity nebudou prozatím odloženy

Mimochodem, o něco později, Totoki vysvětluje, že dalším důvodem nižších čísel prodeje her jsou tituly, které lze hrát zdarma. Takže online služby jsou stále dvojsečný meč.

Chystáte se koupit PS5 přímo při jeho spuštění, nebo budete nějaký čas vyčkávat?

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

1 komentář
  1. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Beta Resident Evil Resistance je znovu k dispozici na PC a PS4

Resident Evil Resistance beta je zjevně k dispozici pro hraní...