Herních židlí je na trhu od nejrůznějších výrobců v jako máku a výrobci se předhání v použitých materiálech, barvách, ergonomii, možnostech polohování, nosnosti a technologických vychytávek. Mě se na test dostalo herní křeslo Trit 600 RGB od společnosti Genesis, které cílí na milovníky RGB osvětlení a hráče, kteří vyžadují při dlouhém hraní maximální pohodlí.

Co si budeme nalhávat při hraní, streamování i prohlížení webu především sedíme, takže proč tuto činnost neudělat pro naše tělo co nejpříjemnějším a zároveň s minimálním dopadem na naše zdraví a držení těla.

Osobně nepatřím do skupiny hráčů, kteří by při hraní her posedávali nebo dokonce polehávali na gauči u obřího televizoru. Rád si hry užívám pěkně v sedě za stolem u monitoru s vysokou obnovovací frekvencí, kde vedle herních konzolí mám i herní/pracovní PC a tak pro mě byla pořádná herní židle nutností. Již nějaký ten pátek mám k dispozici herní židli společnosti Genesis, konkrétně model Trit 600 RGB, kterou denně podrobuji několikahodinové zátěži, pohupování, ale i ráznému dosedání (tzv. hrcnutí), abych zjistil, jak si z dlouhodobého hlediska židle povede a kde jsou její slabiny.

Genesis Trit 600 RGB

Tento model je aktuálně vlajkovou lodí společnosti Genesis a stejně jako model Trit 500 nabízí fascinující RGB osvětlení, díky kterému židli nepřehlédnete, ale také si její vzhled nastavíte podle vaší aktuální nálady. Trit 600 je od pětistovkové verze o něco robustnější a zvládne unést zátěž o hmotnosti až 150 Kg, takže jí vůbec nevadí, že na ní sedím já, který nejsem žádné pírko, a ještě k tomu po mě leze a skáče můj čtyřletý syn. Její celková výška se pohybuje v rozmezí od 124 – 132 cm. přičemž celková šíře židle činí úctyhodných 55 cm. Křeslo je postaveno s ohledem na ergonomii a zajišťuje tak podporu celého těla od pánve až po krk. Většina jiných židlí se zastavuje u krku a nenabízí tak dostatečný prostor k odpočinku.

Přečti si  Vault of Glass dorazí do Destiny 2 na konci května

Základ křesla tvoří pevná kovová konstrukce, která je potažena prodyšnou tkaninou černé barvy, která zajišťuje maximální možný odvod tepla, takže ani po několikahodinovém sezení a hraní, nebudete mít zpocená záda ani zapařené pozadí. Genesis Trit 600 je navíc dodáváno s hlavovým i bederním polštářem, které je díky popruhům možné výškové nastavit, případně zcela odstranit.

Jak již bylo zmíněno, tak křeslo má pevnou kovovou konstrukci, která je doplněna o rozměrný nylonový kříž, který je osazen pěticí nylonových koleček o rozměru 60mm zajišťující pohodlný a plynulý pohyb bez poškrábání podlahy. Z kříže je potom vyvedena hydraulika křesla splňující podmínky třídy 4 a zároveň se starající o výškové nastavení celé židle v rozmezí 80mm. Standardem je také houpací funkce, která i po maximálním uvolnění šla z počátku trochu z tuha, toto se po čase lehce změnilo, ale s ohledem na celkovou nosnost židle je pohupování stále lehkým cvičením pro stehenní svaly. Zádová opěrka je potom samostatně nastavitelná a to v úhlu až 150 stupňů, čímž překonává i židle DXRacer, takže pokud budete vyhnáni z ložnice, můžete nouzově na křesle přespat. Celkové pohodlí potom dotváří pár plastových područek, u kterých možné nastavit výšku a vzdálenost od těla. Osobně bych uvítal, kdyby područky byly také polstrovány a měli větší možnost nastavení vzdálenosti od těla.

RGB osvětlení

Na rozdíl od jiných výrobců společnost Genesis sází na RGB podsvícený pás, který vede po celém obvodu křesla a umožňuje hráčům nastavit si barevnou variantu dle vlastní nálady. RGB podsvícení křesla Genesis Trit 600 je napájeno externí powerbankou, pro kterou je vyčleněna na spodní straně sedáku speciální kapsa. Křeslo se tak obejde bez přívodních kabelů napájení, které by omezovali hráče v pohybu. Powerbanka bohužel není součástí dodávky, ale při dnešních cenách je to naprosto zanedbatelná položka.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

RGB podsvícení nabízí možnost přepínat pomocí dodávaného dálkového ovládání mezi 12 barvami a bezpočtem efektů, kdy uživatel má dále možnost regulovat intenzitu svitu a rychlost efektů.

RGB osvětlení křesel Genesis má ještě své mouchy, které musí výrobce do budoucna vychytat. Konkrétně se jedná o fakt, že křeslo odebírá energii z baterie i ve chvíli, kdy je RGB osvětlení zcela vypnuto, takže pro dosažení delší životnosti baterie je třeba křeslo od baterie odpojit nebo mít alespoň dvě powerbanky, které budete střídat. A druhá chybička, která mohla, ale nemusí být jen u našeho konkrétního modelu je, že barvy na dálkovém ovladači nekorespondují s tím, co se reálně rozsvítí. V reálu to znamená, že při zmáčknutí žluté barvy se křeslo rozsvítí růžově a naopak.

Celkový dojem a hodnocení

Celkově po více než dvou měsících skutečně intenzivního testování v karanténě křeslo Genesis Trit 600 RGB nikde nevrže, od sestavení se neprojevily žádné vůle, sedák, opěrka i polštáře jsou stále jako z výroby bez jediné známky opotřebení nebo náznaku vysezení, což jsem u jiných židlí mnohdy již zaznamenal. Pokud jste schopni přimhouřit oči nad drobnými neduhy RGB osvětlení, potom je Genesis Trit 600 RGB herní židle, která vám za doporučenou maloobchodní cenu 5 290 Kč včetně DPH bude skvěle sloužit po řadu let a vy se budete při hraní i práci cítit stále svěží.

Specifikace

Průměr koleček: 60 mm
Hydraulika: Class 4
Loketní opěrky: Stavitelné, 1D
Šířka zádové opěrky: 55 cm
Hmotnost: 18 kg
Doplňky: Bederní polštář, hlavový polštář
Nosnost: 150 kg
Výška zádové opěrky: 82 cm
Hloubka sedáku: 49,5 cm
Šířka sedáku: 53 cm
Výška sedáku: 124 – 132 cm
Rozsah nastavení: 44,5 – 52,5 cm
Funkce: Stavitelné loketní opěrky, stavitelná výška, polohovací a otáčecí sedák, houpání
Materiál: Tkanina a umělá kůže
Barva: Černá
Napájení: Powerbanka – není součástí dodávky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno