Už když jsem měl možnost hrát LawBreakers v uzavřených beta testech měl jsem pocit jako bych tu hru už někdy hrál a přes to bylo něco jinak.

Ano řada hráčů si může LawBreakers spojovat s konkurenčním Overwatchem a považovat to za klon této mega úspěšné hry, ale ono to tak zcela není a LawBreakers je spíše jen klonem, ale ne žádné konkrétní hry. Hra nabízí opravdu zábavné porušování gravitačních zákonů a dává nevšední prostor k využití map na nichž se boje odehrávají.

Hra vám v samotném úvodu dá na vybranou z několika herních módů, nastavení či otevírání lootu. Ve hře si podobně jako v Titanfallu 2 můžete zvolit na jaký server s nejnižším pingem se budete připojovat a k dispozici jich je hned několik.

Po zvolení herního módu budete vhozeni přímo do hry a to bez jakéhokoli tutoriálu podobně jako neplavec do rybníka a musíte si vše tak nějak vydedukovat sami. Původně jsem si myslel, že je to jen neduh beta testů, ale jak vidno nikdo se moc neobtěžoval s tím hráčům cokoli vysvětlovat a to ani v podobě instruktážních tipů během hry. Tento nedostatek může odradit velké množství nových hráčů, kteří by se hrou chtěli začít avšak s podobnými hrami nemají žádné zkušenosti. Mě osobně toto moc nevadí, protože již mám nějaké ty roky nahráno a beru to vcelku sportovně a rád ve hrách objevuji mechanismy, které skrývá. Ostatně běhat a střílet umí snad každý a na zbytek tu je youtube a streameři, kteří vám velmi ochotně předvedou co je v možnostech hry.

Hra nabízí dvě voleb, jedna vás vhodí do náhodně generovaného herního režimu a ta druhá nechá nastavení na vás. Hra nabízí celkem pět herních režimů, které mohou rotovat a jsou to: The Uplink, Blitzball, Turf War, Occupy and Overcharged.

Uplink a Overcharged mají podobnou hratelnost až na výjimku, že v režimu Overcharged máte baterii, kterou je na základně třeba nabít na 100% a potom ji dalších 20 sekund ubránit, což přinese týmu bod. Pokud vám bude baterie sebrána její stav nabití se nezmění a po jejím opětovném získání můžete pokračovat od místa přerušení nabíjení. Režim Uplink potom funguje přesně obráceně při přerušení dojde ke ztrátě všech nahrávaných dat a je třeba začít od začátku.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

Blitzball je vcelku zábavný režim, kdy musíte zachytit míč, který se nachází uprostřed mapy a musíte jej dostat do soupeřovy branky (jak nečekané). Pokud budete s míčem zabiti může jej sebrat jak váš spoluhráč tak i protihráč. Po vstřelení branky se míč ocitá opět uprostřed mapy a vše začíná na novo.

Turf War bude asi nejvíce oblíbeným herním módem, neboť se v různých podobách nachází ve většině FPS her, ale asi nejvíce je podobný módu Control z Destiny. kdy je nutno nejen zabíjet nepřátele, ale také zabírat a bránit tři body, které jsou na mapě. Osobně mám tento mód asi nejraději. protože i když prohráváte, tak se velmi dobře bavíte.

Occupy je poslední nabízený herní režim v tomto režimu musíte vy i proti tým bojovat o jednu oblast, která je na mapě k získání potřebných bodů k vítězství. Čím déle se v oblasti udržíte, tím více bodů dostáváte. Ovšem pozor bod neustále mění své místo a vy se musíte rychle přesunout a znovu jej zabrat. Obvykle se jedná o tři místa, která se neustále mění a tak je vcelku jednoduché se je naučit, ovšem nerotují v pravidelnosti, ale náhodně. Pokud budete hrát v týmu nebudete mít problém se rozdělit a bod vždy zabrat.

Na konci každého zápasu máte jasně vidět kdo v daném zápase dominoval, podobně jako je tomu v Call of Duty. Jako odměnu potom získají tito nejlepší hráči Lootbox, který skrývá čtyři položky. Dostat můžete skin pro postavu, skin pro zbraň, nálepky na zbraň, obrázek pro avatara a call kartu. Všechny odměny jsou buď normálního charakteru, nebo tzv. legendární.

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

Co se postav týče na výběr máte celkem z 9 různých potav: Assassin, Battle Medic, Enforcer, Gunslinger, Harrier, Juggernaut, Titan, Vanguard a Wraith. Každá z postav disponuje svými specifickými schopnostmi a zbraněmi které můžete měnit mezi primárními a sekundárními. O munici se v LawBreakers nemusíte vůbec starat podobně jako je tomu v Overwatch.

Nejjednodušší postavou pro začátečníky je Titan a to i přes to, že je poněkud pomalejší, ale jeho primární zbraň je granátomet a dokáže zabít i více nepřátel najednou, pokud jsou v dosahu granátu.

Nevýhoda je, že hrají proti sobě týmy LAW a BREAKERS což znamená, že každá ze stran má své postavy a vy si nemůžete vybrat postavu z protějšího týmu.

Co mi vadí je, že hra nenabízí možnosti upgradování, či odemykání dalších zbraní ani možností postav. Nenabízí ani příliš obsahu a tak vás po chvilce začne nudit, protože hrajete totéž neustále dokola. Rozhodně se hru nevyplatí hrát solo, vždy je lepší hrát s partou přátel, protože pak vás bude hra bavit o to víc a i o něco déle.

LawBreakers schází obsah v podobě herních režimů i možnosti odemykání postav. Bylo by dobré a motivující, kdyby vývojáři přidali postavy, které by jste si odemkli na základě vašeho levelování.

Další problém, který hra má je nedostatečný zájem hráčů, protože vývojáři nedokázali zaujmout. A to nemluvíme o problému, kterým trpí PS4 verze hry, kde se hra zaškubává a to až na 100ms.

Vývojáři: Boss Key Productions

Vydavatel: Nexon

Datum vydání: 8. srpna 2017

Cena digitální kopie: 29,99,- Eur – Steam

Velikost hry: 35 GB

Platformy: PlayStation 4, PC (Recenze)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno