Na první pohled se někomu může jevit Remnant: From The Ashes jako další looter-shooter hra z pohledu třetí osoby, říznutá sérií Dark Souls nebo Blodboorne, která je stylisticky inspirována sci-fi westernem a zasazena do post-apokalyptického světa Darksiders. Ovšem při bližším ohledání zjistíte, že se jedná mnohem více o Dark Souls střílečku a o looter-shooter nemůže být vůbec řeč. 

Hru jsme recenzovali na: PC

Gunfire Games si relativně potichu kutilo tuto Souls like hru, o které se díky záplavě nejrůznějších loot box a gambling kontroverzí příliš nemluvilo a musím se přiznat, že i pro mě hra množství dalších informací zapadla někam dospod a to až do chvíle, kdy se jednoho dne objevil na Youtube gameplay live stream, u kterého jsem vydržel bez mrknutí oka až do konce. Okamžitě mi bylo jasné, že tuto hru si musím za každou cenu zahrát.

Pokud patříte mezi fanoušky Dark Souls, potažmo Blodboorne a říkali jste si, že by bylo skvělé zahrát si zase nějakou takovouto hru, pak věřte, že s Remnant: From The Ashes neuděláte žádnou chybu.

Hra vám nabídne neuvěřitelné množství zajímavých lokací s bossy, ze kterých je možno získat řadu jedinečných zbraní. Navíc někteří bossové nabízejí možnost alternativního zabití, z čehož vyplývá, že máte možnost získat i další zbraň, ovšem tento způsob zabití je vždy o něco více komplikovaný a nejednou se přitom zapotíte. Výhodou je, že nemusíte hru hrát opakovaně a stačí se jen připojit do cizího světa, kde máte šanci zbraň získat. Ale to není jediná odlišnost od Dark Souls her. Na rozdíl od nich se zde nemusíte až tak obávat své smrti, protože při vašem zabití nedochází k upuštění všeho, co jste až do této chvíle nasbírali.

Tím ale více méně odlišnosti od DS končí. Řada dalších mechanik je u Remnant: From The Ashes totožná s výše uvedenými hrami. A proč ne, co funguje, to neměň. Takže i zde máte omezené možnosti léčení, bonfire checkpoint v podobě krystalu u kterého si můžete odpočinout setkat se se spoluhráči, doplnit si zdraví a munici, cestovat mezi nimi, ale také nechat znova naspawnovat všechny zabité nepřátelé s výjimkou bossů.

Přečti si  HyperX uzavírá partnerství s týmem Red Bull Racing Esports

Hned od první chvíle vás hra nebude šetřit a v případě, že se rozhodnete hrát sami, budete úvodní lokace procházet několikrát dokola, abyste nasbírali dostatek materiálů pro prvotní vylepšení. Velmi užitečný pro vás bude ukazatel, který vám jasně sdělí, jak si stojí váš offense a defense v dané lokaci. Pokud vaše schopnosti nebudou dostatečné a úplně netoužíte po sebemrskačství, tak je zde možnost kooperace, kde se můžete spolehnout na pomoc svého kamaráda či jiného online hráče. Remnant: From The Ashes totiž můžete hrát až ve třech hráčích. A věřte, že v kooperaci si hru mnohem více užijete. Osobně bych vám doporučil hrát ji spíše než ve třech jen ve dvou a to zejména v případě Boss fightů, kde musí být všichni velmi precizní a je obtížné zvednout jednoho padlého. Hra totiž vyhodnotí schopnosti jednotlivých hráčů a obtížnost hry k tomu okamžitě přizpůsobí, takže i slabší hráč nebude ve světě silnějšího zcela k ničemu a naopak. Další velkou výhodou je, že ve chvíli, kdy některý ze spoluhráčů zabije nějakého nepřítele nebo sebere jakýkoliv předmět, započítá se všem v herní relaci, takže se nemusíte obávat o to, že byste někde něco minuli či propásli.

I zde všechny získané zbraně, části armoru můžete vylepšovat u obchodníků, ovšem připravte se na to, že vylepšení předmětů získaných z bossů je poměrně náročné na speciální materiály. Zbraně navíc můžete vylepšovat o různé perky a podobně jako v Dark Souls i zde jsou součástí výbavy dva prsteny a jeden náhrdelník, kterými si vylepšíte své statistiky. Kromě s postupem hraní ve světě získáváte i další schopnosti, jako je vydrž zdraví síla a spousta a spousty další, do nichž můžete umisťovat nasbírané zkušenostní body.

Co se příběhu týče, tak ten je podobně jako u DS zprvu naprosto nejasný, ale po čase díky (ne)oblíbeným sběratelským deníčkům a záznamům v počítačích, mnohem lépe čitelný.

Po výběru jedné ze tří tříd a vytvoření postavy, připlouváte na tajuplný ostrov s mečem, který, jak se ukazuje, bude zcela zbytečným. V okamžiku, kdy se dostanete do potyčky s prvními nepřáteli, kteří vás porazí, se probouzíte v bunkru Ward 13, který je spíše zdevastovaným výzkumným centrem. Zde postupně zjistíte, co se vlastně stalo. Národ Root napadl nejen naši zemi, ale také celý vesmír a jediný způsob, jak je zastavit, je zničit srdce Root, které se nachází v nedaleké věži. Bohužel jediný člověk, který ví, jak se dostat do věže je muž známý jako zakladatel a ten zmizel. Vy se jej tak musíte vydat vystopovat.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Po technickém zpracování na vás může hra z počátku působit zastarale, zejména po grafické stránce, ovšem to po návštěvě dalších lokací brzy přejde. Ovládání je naprosto bezchybní a to jak na gamepadu, tak i na klávesnici s myší, kde si jen pro využití rychlé volby na 1,2,3 atd. musíte nastavit anglickou klávesnici. Zvuk je naprosto skvělý a po celou dobu hraní se mi neomrzel jak soundtrack tak ani jednotlivé efekty, jako střelba, údery i další. Co se bugů týče, tak těch je ve hře jako šafránu a když už na nějaký narazíte, tak není nikterak zásadní a lze jej vyřešit přisednutím ke krystalu a opětovným načtením úrovně. Navíc vývojáři na hře stále pracují a přidávají nové možnosti i obsah.

Vše tu dohromady naprosto skvěle funguje a hra je díky svým širokým možnostem nesmírně zábavná a věřte, že v ní budete pokračovat i po 40 hodinách, kdy dohrajete hlavní příběh, jen proto, abyste získali a zjistili, co vše ještě hra nabízí. V době, kdy už si pomalu myslíte, že nevyjde herní slunce, zjeví se takováto hra, která nám ukáže, že přeci jen ještě máme naději.

Je až s podivem že studio Gunfire Games chce za tuto hru pouze 40 dolaru, protože by si zasloužili plných 60. A i přes to, že jsem hře nedal plný počet bodů zaslouží si naši medaili.

 

Vývojáři: Gunfire Games

Vydavatel: Perfect World Entertainment

Datum vydání: 20. 8. 2019

Cena digitální kopie: 39.99 €

Velikost hry: 30 GB

Platformy: PS4, PC (recenze), Xbox One

2 KOMENTÁŘE

  1. Jiřik Slavík vtipné je, že lidí se od sebe různě liší a mám pocit, že existuje nějakých 10 variant, takže se bude zdát, že vždy hrajete něco nového, a vždy jsou možnosti, že Vám zůstane něco ukryto na příště. Pokud je to snadné vytvořit, tak nechápu, proč to nedělají všichni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno