Capcom vydal ke konci loňského roku 2017 Gold Edici Resident Evil 7 která obsahuje všechna DLC která vycházela v průběhu roku a to včetně dvou posledních End of Zoe a Not a Hero, na které se právě nyní chystáme podívat.

Recenzovaná verze: PlayStation 4

END OF ZOE

Jedná se asi o nejlepší DLC, které zapadá do rodinného puzzlu rodiny Bakerových, se kterými jsme měli tu čest i když tak trochu proti své vůli sdílet společnou střechu nad hlavou.

V Tomto DLC se ujmete role Joe Bakera, tedy bratra Jacka a strýce Zoe. Ten najde vykrystalizované tělo své neteře Zoe Bakerové, rozhodne se ji zachránit pomocí léku, který jak se zdá není nedosažitelný a hodlá pro jeho získání udělat naprosto vše. Cesta k nalezení léku je ústředním bodem DLC a působí spíše jako experiment od vývojářů.

Během své cesty se setkáte s řadou již dříve známých postav a pomáhá vám zcela pochopit všechny okolnosti hlavního příběhu kdy se s Bakerovými snažil po svém vypořádat Ethan.

Rozšíření vám nabídne boj z blízka i tajné segmenty a dokonce i několik nových herních mechanik, které vám umožní vycraftit kopí, nebo výbušninu ty pak můžete použít k lovu krokodýlů a dalších monster, která vám na vaší cestě za lékem pro Zoe zkříží cestu.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Přídavek End of Zoe vám zabere zhruba 2,5 hodinky herního času, což s cenou za kterou se prodává na PS Store příliš nekoresponduje.

NOT A HERO

Jedná se o DLC, které dostali hráči a majitele Resident Evil 7: Biohazard zcela zdarma, jeho hlavním hrdinou je Chris Redfield. Délka tohoto přídavku je o něco kratší než v případě End of Zoe a je možné jej dohrát do dvou hodin, takže na poměr herní doba / cena si tu nelze stěžovat. Not a Hero vytvářelo zcela jiné studio než původní hru a sice HexaDrive, což mohlo také vest k téměř 3/4 ročnímu zpoždění. Původní termín tohoto bezplatného DLC byl oznámen na jaro 2018, ovšem Capcom nebyl s výsledkem spokojen.

Jak jsem již uvedl ujmete se role Chris Redfielda, který nyní pracuje s Umbrella (na příkazy BSSA), aby v podstatě tvořil protiteroristickou jednotku pro boj proti terorismu. Zdá se, že Umbrella se reformovala jako PMC, která se snaží odstranit chyby společnosti, a Chris se neochotně rozhodl, že jim pomůže. To zavede Chrise až k domu Bakerových, kde na konci hlavní kampaně zachrání Ethana.

Dlouholetí fanoušci série zde jistě uvítají, že Chris řeší většinu situací silou, čemuž odpovídá i vaše výbava, ve které máte poloautomatickou brokovnici, silně modifikovanou pistoli, bojový nůž, a několik granátů. Takže je jasné, že tu o kdovíjaké plížení nepůjde rozšíření totiž klade důraz na akci. Na své cestě se setkáte s řadou nových nepřátel, kteří ke svému zničení vyžadují speciální munici, stejně tak jako nový miniformovaný nepřítel, který se v podstatě chová jako krabí hlava z Half-Life. DLC vám nabízí i skvělý boss fight, který patří mezi ty tvrdší a boss snese opravdu hodně, brzy si v něm uvědomíte jak vaše munice mizí ovšem dává vám nyní také mnohem větší manévrovací prostor.

Přečti si  Do Sackboy: A Big Adventure míří nové odměny, výzvy a turnaje

I když přídavek vytvářelo zcela jiné studio, tak po jeho odkladech není vůbec znát, že by na něm nepracovalo původní studio.

Pokud jste původní hru zatím ještě nehráli a zvažujete její zakoupení, potom určitě sáhněte po Gold Edici, která obsahuje všechna DLC a vy tak lépe pochopíte veškeré dění kolem panství Bakerových. Bohužel jen u výše zmíněných rozšíření nezažijete příliš strachu, ale zase si užijete mnohem více akce.

Vývojáři: Capcom, HexaDrive

Vydavatel: Capcom

Datum vydání: 12.12.2017

Cena digitální kopie: 409,- Kč

Platformy: PC, PS4(recenze), Xbox One

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno