Podle souborů obsažených v oficiální doprovodné mobilní aplikaci “companion app” k Red Dead Redemption 2 by Rockstar mohl v budoucnu přinést podporu VR zařízení.

Včera jsme vás informovali o tom, že soubory z doprovodné oficiální mobilní aplikace ukazují na to, že se i majitelé PC mohou v budoucnu těšit na vydání Red Dead Redemption 2.

Dnes tu však máme další informaci, která z výše uvedeného úniku prozrazuje další zajímavost, jelikož některé objevené názvy souborů potenciálně směřují k tomu, že Rockstar v určitém okamžiku implementuje podporu VR pro RDR2.

Aplikace totiž odhaluje existenci několika souborů, které obsahují zmínky o “Oculus”, což je možný odkaz na headset Oculus Rift. V takovém případě by příslušné soubory mohly směřovat k nějaké funkci virtuální reality, která by mohla být později součástí Red Dead Redemption 2, avšak jen na PC.

S výjimkou nižší verze  LA Noire pro HTC Vive, Rockstar dosud nepodporuje VR v žádném ze svých velkých titulů. V takovém případě by možnost virtuální reality přicházející do Red Dead Redemption 2 znamenala pro studio významný historický okamžik. 

Přečti si  Activision teasuje postavy Ramba a John McClana pro Call of Duty: Warzone

Vezmeme-li v úvahu, že již nyní je možné hrát hru z pohledu první osoby, je tu možnost, že hra ve VR může fungovat stejně dobře. Nicméně budeme muset počkat, kdy a zda vůbec přijde Rockstar s oznámením jak PC verze, tak i případné podpory VR.

Red Dead Redemption 2 je nyní k dispozici na PS4 a Xbox One. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno