Respawn Entertainment se rozšiřuje o nové studio ve Vancouveru v Kanadě, které se bude primárně zaměřovat na projekty spojené s Apex Legends.

Apex Legends je od svého debutu v únoru 2019 nesmírně úspěšnou hrou a vývojáři od vlažného začátku nastartovali slušné tempo s dodáváním aktualizací, eventů a nového obsahu. Nyní po shromáždění více než 70 milionů hráčů v prvním roce se kvůli obrovskému úspěchu hry Respawn Entertainment připravuje expandovat. 

Respawn se připravuje na otevření nového studia, které bude sídlit ve Vancouveru v Kanadě. Toto druhé studio bude pod vedením Henryho Lee a Stevena Ferreira. Místo bylo zvoleno s ohledem na fakt již existujícího areálu EA. Respawn založil studio ve Vancouveru asi před osmi měsíci a právě začal externí pronájem.

Přečti si  Fable Reboot bude využívat ForzaTech engine

V rozhovoru s GamesIndustry Henry Lee říká: „Je to skvělá příležitost, nejen pro studio Vancouver přinést nějaké nové kreativní výzvy lidem, kteří tam již jsou, ale také místnímu průmyslu.“

Díky umístění ve Vancouveru je Respawn schopen čerpat z fondu talentů, který byl přitahován jedním z největších studií EA na světě.

Studio ve Vancouveru se zaměří především na Apex Legends, což odráží i vášeň zaměstnanců pro hru. Ředitel týmu Steven Ferreira popsal proces najímání vývojářů: „Začali jsme tím, kdo byl nadšený vývojem Apexu a postavili jsme tým kolem silných jednotlivců.” Respawn se skládá z velmi talentovaných jednotlivců, kteří pracují na dosažení společného cíle, a zřízením studia zaměřeného pouze na Apex Legends je Respawn schopen posílit svobodu a kreativitu všech pracovníků.

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

Přestože je Respawn ve vlastnictví EA, Apex Legends je tvořen výhradně Respawnem a kreativní svoboda udělena tomuto studiu přináší EA ovoce v podobě úspěšných projektů a jejich neustálé péči. 

V Apex Legends nedávno odstartovala Season 5, která do hry přinesla řadu změn a novou postavu jménem Loba. 

Apex Legends je nyní k dispozici zdarma na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno