Šéf Xboxu Phil Spencer říká, že dává u Xbox Series X přednost většímu počtu fps před rozlišením
Domů » Hry » Novinky » Šéf Xboxu Phil Spencer říká, že dává u Xbox Series X přednost většímu počtu fps před rozlišením

Šéf Xboxu Phil Spencer říká, že dává u Xbox Series X přednost většímu počtu fps před rozlišením

29.1.2020
Publikoval:

Phil Spencer řekl, že chce, aby Xbox Series X vytvořil lepší herní zážitky a to nejen ty, kde je na obrazovce „více pixelů“.

I když bylo potvrzeno, že nadcházející konzole společnosti Microsoft bude schopna zobrazovat obsah až v 8K, což nezní vůbec špatně, tak šéf Xboxu Phil Spencer uvedl, že nechce, aby to bylo na úkor počtu snímků za sekundu.

Když jsme se dívali na budoucnost, pocit z hraní hr byl rozhodně něco, na co jsme se chtěli více soustředit, nešlo nám jen o to dostat na obrazovku více pixelů,” vysvětlil Spencer a dodal: “Myslím, že jsme s Xbox One X dosáhli bodu, kde hry vypadají úžasně a vždycky můžeme udělat něco, aby vypadaly ještě úžasněji. Ale chci, aby se hry hráli tak úžasně, jak vypadají. V aktuální generaci toho konzole nejsou schopny dosáhnout, protože CPU je ve srovnání s GPU nedostatečně výkonné, aby dosáhly maximálního rozlišení a konzistentního počtu snímků nebo proměnné obnovovací frekvence a dalších věcí, které chceme.

Přečtěte si  Insurgency: Sandstorm míří tento rok na Xbox One a PS4

Přestože se zdá, že Spencer osobně upřednostňuje počet snímků před vysokým rozlišením, řekl, že tým společnosti Microsoft se nikdy nebude snažit omezovat vývojáře a říkat jim, jak mají přistupovat k vytváření vlastních projektů.

Nikdy jsme se opravdu nesnažili omezit to, co se vývojáři snaží dělat na naší platformě. Chceme dát vývojářům nástroje k vyzkoušení věcí, které chtějí vyzkoušet na kterékoli z hardwarových platforem.

Stejně jako řada dalších i já musím říci, že upřednostňuji vyšší počet snímků a plynulé hraní před vysokým rozlišením. Jsem velmi zvědav na to, za jak dlouho dojde u nových konzolí ke snižování počtu snímků na úkor většího rozlišení.

Přečtěte si  Zpoždění Final Fantasy VII Remake nebude mít vliv na termín vydání 2 části

A co vy, upřednostňujete spíše vysoké rozlišení a menší počet snímků nebo naopak? Dejte nám vědět v komentáři velmi nás to zajímá.

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

1 komentář
  1. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
NZXT představuje PC skříň H1 Mini-ITX a NZXT BLD H1 Pre-Build, nepřipomíná vám to něco?

Společnost NZXT představila PC case H1 Mini-ITX, který zahrnuje PSU...

Centrum nastavení ochrany osobních údajů