Konečně je čas se rozloučit s online střílečkou Battleborn od Gearbox Software, protože dnes budou její servery převedeny do offline režimu.

To znamená, že hra bude nehratelná v jakékoliv podobě. Jak zjistil GameSpot, tak společnost 2K Games již hru odstranila ze všech digitálních obchodů. Hra byla původně deaktivována 25. ledna, ale oznámení od 2K prodloužilo termín o nějaký čas, což fanouškům poskytlo příležitost hrát ji až do 31. ledna. Ve stávající podobě nebudete moci hrát singleplayer nebo režimy pro více hráčů, i když vlastníte fyzickou kopii.

Battleborn byl spuštěn v květnu 2016 jako tradiční multiplayerová střílečka s hrdiny, podobná Overwatch. Bohužel pro Gearbox se hra nikdy nedočkala velké slávy a zůstala ve stínu Overwatch od Blizzardu. Hře bohužel nepomohl ani přechod na free-to-play model. Nakonec Gearbox a 2K Games po přijetí všech faktů oznámily, že hra bude v lednu 2021 ukončena.

Přečti si  STALKER 2 bude „velmi dlouhou hrou“ nabízející obsah na „stovky hodin“

Pravděpodobným posledním hřebíkem do rakve Battlebornu bylo oznámení vývoje Overwatch 2.

Spisovatel Battlebornu, Aaron Linde, který se mezitím přesunul k jinému vývojářskému týmu uvedl na Twitteru: „Servery Battlebornu za pár týdnů vyhasnou, až se to stane, bude to, jako by hra nikdy neexistovala. Spolu s ní zmizí veškerá práce, láska a pot, které se této hře věnovaly, a jsem z toho opravdu smutný. ” Dále slíbil, že by rád vytvořil hru v podobném duchu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno