V roce 2020 byl systém PS5 uveden na trh s řadou významných vylepšení oproti svému předchůdci, a to jak z hlediska hardwarových možností, tak softwarových funkcí, které nabízel hned od začátku – ne všechny však byly velkým hitem.

Herní nápověda, funkce, která hráčům umožňuje prohlížet si klipy z hraní od herních vývojářů a pomáhá jim překonat překážky ve hře, se od uvedení PS5 na trh příliš neujala, ačkoli společnost Sony se chystá brzy představit její vylepšení.

Společnost odhalila komunitní nápovědu ke hrám, rozšířenou verzi nápovědy ke hrám, která bude dostupná všem uživatelům systému PS5 prostřednictvím aktualizace někdy koncem tohoto roku. Jak už název napovídá, nápověda Community Game Help bude využívat obsah vytvořený uživateli, což znamená, že kromě klipů od samotných vývojářů (alespoň ve hrách, které tuto funkci podporují) si budete moci prohlédnout i klipy ze hry zaslané ostatními hráči.

Hráči se budou moci rozhodnout, zda chtějí přispívat do komunitní nápovědy ve hře (včetně možnosti nastavit limit počtu klipů, kterými chcete přispívat měsíčně), přičemž klipy budou automaticky na pozadí, pokud jste se neodhlásili (spolu se systémovými oznámeními při každém nahrání klipu).

Hráči budou navíc moci přidávat zprávy do chatu a uvádět svá ID v nahraných klipech, kromě toho si také budou moci prohlížet a mazat svou nahranou knihovnu. Budete také moci hodnotit komunitní klipy podle toho, jak byly (nebo nebyly) užitečné, což umožní lepší kurátorství obsahu.

Konkrétní datum vydání funkce není známo, ale společnost Sony uvádí, že začne přidávat komunitní herní nápovědu do „vybraných her ještě letos“, přičemž cílem je „v budoucnu ji rozšířit na co nejvíce titulů“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno