Nedávný patent společnosti Sony se snaží implementovat nové tlačítko „Like Button“ do sítě PlayStation Network, aby se usnadnilo hodnocení a hledání her v obchodě.

Zdá se, že nedávný patent podaný společností Sony se zaměřuje na nárokování vlastnictví široce používané funkce v online systémech, ačkoli formulace patentu je dostatečně konkrétní. Způsob, jakým je patent popsán, by mohl usnadnit hodnocení her v obchodě PlayStation Store a umožnit hráčům prohledávat knihovnu her PlayStation Network efektivnějším způsobem.

Samotný patent se konkrétně zaměřuje na implementaci „Like“ tlačítka do virtuálního ovladače Sony, aby hráči mohli sdílet s komunitou, které hry se jim líbily. Není jasné, zda je v plánu také implementace “Dislike Button”, které může být prospěšné pro agregaci přesnějšího skóre, ale také otevírá dveře pro toxicitu.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

 

Podání patentu na „Like Button“ se může zdát být trochu nesmyslné, vzhledem k tomu, kolik webů a systémů sociálních médií v současné době používá tuto funkci ke sdílení a propagaci obsahu uživatelů. Konkrétní znění však objasňuje, že záměr plánované funkce společnosti Sony je specifický pro to, aby se online komunitní hry hodnotily prostřednictvím těchto lajků, což přinese možnost prohledávat knihovnu podle počtu lajků, které každá hra nasbírá.

 

Kromě dříve uvedených funkcí tento patent také naznačuje, že existuje nepopulární úroveň monetizace přinášející funkce „Like Button“. Způsob, jakým to podle příkladů v patentu funguje, spočívá v tom, že jakékoli lajky registrované uživatelem budou uloženy a prodány jako provozní data se záměrem doručování reklam na míru. To však znamená, že uživatelé znepokojení tím, že on-line data získávají třetí strany, nemusí být zcela spokojeni se zakomponováním „Like Button“.

Přečti si  STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Pokud jde o zdokonalování sítě PlayStation Network  , zdá se, že tato funkce „Like Button“ má spoustu výhod, zejména proto, že aktuální systém hodnocení v obchodě PlayStation Store je hráči často ignorován. Jednoduché tlačítko, které označuje, že se hráči líbí hra, může zvýšit snadnost přístupu a motivovat více hráčů k mnohem přesnějšímu hodnocení kvality hry. Samozřejmě na druhou stranu monetizace spojená se získanými daty nemusí být pro hráče zcela přátelská a může být považována jen za snadno zneužitelný obchodní nástroj.

Uvítali byste „Like Button“ v PlayStation Store, nebo je vám tato funkce úplně jedno? Dejte nám vědět v komentáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno