Zatímco britští politici vyzývají hráče k tomu, aby upustili od hraní online her v denní špičce a ulevili tak poskytovatelům internetu, tak mezitím EA rozjíždí naplno kampaň, která má naopak doma hráče u her udržet. Svůj postoj a jisté kroky zveřejnily už i společnosti Sony a Microsoft.

První jmenovaná společnost se rozhodla snížit rychlost stahování her. Pokud se tak rozhodnete si v nejbližších dnech stáhnout nějaké tituly, potrvá to přibližně o třetinu déle. Tuto skutečnost ohlásil prezident SIE a CEO Jim Ryan. Ve chvílích, kdy bude internet zatížen nejvíce, může také nastat situace, kdy se vám hra nezačne stahovat ihned, ale s jistým časovým odstupem. Celé oznámení najdete na PlayStation Blog.

Věříme, že je důležité, abychom se touto problematikou zabývali i my. Nebývalý počet lidí je nyní neustále doma a vzrůstá tak tlak na připojení k internetu.

Jim Ryan

O slovo se přihlásil i Phil Spencer, který skrze tiskovou zprávu oznámil, že Microsoft pečlivě pozoruje funkčnost a stabilitu svých služeb. V případě potřeby je Microsoft na velké množství hráčů připraven reagovat navýšením kapacit. Zda se Xbox uchýlí ke stejnému snížení rychlostí stahování tak, jak to udělalo Sony, Spencer neprozradil. Pravděpodobně je to ale jen otázka několika málo dní.

 

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno