Podle zprávy zveřejněné serverem Kotaku se společnost Microsoft chystá koupit Obsidian Entertainment. 

Několik anonymních zdrojů potvrdilo, že dohoda mezi společnosti by mohla být z 90% uzavřena. Kalifornské vývojové studio bylo založeno v červnu 2003 a téměř celou dobu se zaměřuje na RPG hry. Mezi jejich nejúspěšnější tituly patří Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth, Pillars of Eternity.

Studio Obsidian často řešilo finanční potíže, navzdory řadě oddaných fanoušků a velmi dobrým prodejům jejich her. Také proto se studio s titulem Pillars of Eternity objevilo na Kickstarteru, aby s financováním hry pomohli samotní fanoušci. Studio se tak rozhodlo hledat stabilní zázemí, namísto každodenního hledání vydavatele, který by byl ochoten jejich hry financovat.

A právě s se společností Microsoft již nebudou muset hledat žádné vydavatelé a strachovat se o to co přijde zítra. Na druhou stranu jsou jejich hry také známé pro spousty chyb, které jsou při vydání ve hrách obsaženy a jejichž opravy jsou rovněž nákladné. V tomto směru by studiu mohlo podat pomocnou ruku oddělení Microsoftu pro zajištění kvality.

Přečti si  Časovač dema Resident Evil: Village může být na PC resetován

Koncem roku 2017 studio odhalilo , že podepsalo smlouvu na vývoj nové RPG hry pro privátní divizi 2K, který měli vést Tim Cain a Leonard Boyarsky. Nabízí se tak otázka, zda bude Obsidian pokračovat ve vývoji této hry, nebo zda Microsoft koupí také práva na tuto hru? Další možností je také vykoupení se ze smlouvy a zrušení projektu.

Studio Obsidian se tak zřejmě stane pátým větším studiem, které bude Microsoft vlastnit. Již dříve došlo k zakoupení studií Ninja Theory, Playground Games, Compulsion Games a Undead Labs. Díky tomu by se mohla značně rozrůst nabídka exkluzivních titulů pro Xbox a PC.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno