Téměř dva měsíce po vydání konzolí Xbox Series X a S Microsoft řeší chybu, která způsobí, že se ovladače náhodně odpojí od konzole.

Nové konzole společnosti Microsoft jsou již dva měsíce na trhu a společnost Microsoft může být s jejich prodejem spokojená. Ovšem podobně jako konkurenční konzole společnosti Sony i nový Xbox trpí některými “porodními” bolestmi.

Společnost Microsoft se aktuálně zabývá opakujícím se problémem, který náhodně odpojuje ovladače od herních konzolí Xbox Series X / S. Problém hráči hlásí od samotného uvedení konzolí na trh a dosud nebyl vyřešen.

Mluvčí společnosti společnosti Microsoft uvedl pro The Verge následující: „Jsme si vědomi, že někteří hráči mohou mít problémy s odpojením svých nových bezdrátových ovladačů Xbox a naše týmy aktivně pracují na řešení, které bude součástí budoucí aktualizace.“

Bohužel neexistují žádné další informace o tom, kdy tato aktualizace může přijít, nebo zda bude oprava zahrnuta do příští aktualizace nebo ne.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

Zatímco většina uživatelů Xbox Series X / S se s tímto problémem nesetkala, existuje mnoho těch, kteří neměli takové štěstí. Na Redditu, sociálních sítích i fórech Xboxu se o problému zmiňuje více než 2000 majitelů nových konzolí, což není úplně zanedbatelné množství s ohledem na to, kolik dalších se jich nepřihlásilo.

Prozatím s tímto problémem nemůže mnoho hráčů dělat nic jiného, než se pokusit resetovat své ovladače. Ukázalo se, že přímé připojení ovladače kabelem ke konzoli může být jednou z možných oprav, i když ne příliš pohodlnou.

Vzhledem k povaze této chyby ji bude Xbox pravděpodobně schopen opravit pouhým vydáním nového firmwaru.

Xbox Series X/S jsou na trhu od listopadu 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno