Kup nám pivo

Ve své nejnovější zprávě o pokroku svého střednědobého obchodního plánu společnost Square Enix odhalila, že plánuje v Japonsku propagovat používání Ai technologií.

Tento plán se točí kolem spolupráce společnosti s laboratoří Matsuo-Iwasawa na Tokijské univerzitě za účelem účasti na společném výzkumu. Společnost Square Enix také plánuje celofiremní soutěž podnikatelských nápadů, jejímž hlavním tématem bude umělá inteligence. Z této soutěže budou vybrány nápady, které budou následně rozvinuty do projektů.

Cílem společného výzkumu s laboratoří Matsuo-Iwasawa je automatizovat do konce roku 2027 70 procent práce spojené s úkoly zajištění kvality a ladění souvisejícími s vývojem her. Společnost doufá, že toho bude dosaženo využitím automatizační technologie, kterou lze také využít ke zlepšení efektivity operací zajištění kvality. Na tomto výzkumu bude spolupracovat tým více než 10 členů, který se skládá z inženýrů z laboratoře Matsuo-Iawasawa a inženýrů ze skupiny Square Enix.

Za zmínku stojí, že tyto plány na využití nástrojů umělé inteligence pro účely QA a ladění ve vývoji her byly poprvé zmíněny v květnu jako součást plánů Square Enix na „tříletý restart“ . V té době společnost uvedla, že chce vytvořit novou divizi výzkumu a vývoje, která by se zabývala vývojovými nástroji založenými na umělé inteligenci, a poznamenala, že se to začne vyplácet přibližně za 3 roky, což dokonale odpovídá stanovenému termínu do konce roku 2027 uvedenému v nové zprávě o pokroku.

Přečti si  RECENZE: ASUS RT‑AX52 Pro - Šikovný pro středně velké byty

Tříletý plán restartu zahrnuje také další zefektivnění herního vývojového procesu ve společnosti Square Enix. V novější zprávě o pokroku se uvádí, že společnost chce dosáhnout posunu od kvantity vydání ke kvalitě. Do konce fiskálního roku 2027 chce společnost „dosáhnout stabilního počtu vydaných her zaměřených na klíčové tituly, a to v návaznosti na tříleté období současného střednědobého obchodního plánu“. Mezi hry uvedené jako součást tohoto tříletého plánu rebootu patří Octopath Traveler 0Dragon Quest 7 Reimagined a Final Fantasy 7 Remake Intergrade pro Nintendo Switch 2 a Xbox Series X/S, které mají všechny data vydání 4. prosince, 2. února a 22. ledna.

ASUS For Ludens Who Dare

Spolu s nimi společnost zmínila také tituly jako Killer Inn a The Adventures of Elliot: The Millennium Tales, které zatím nemají stanovená data vydání. Po těchto titulech a směřující do fiskálního roku 2028 chce Square Enix vydat také několik nových titulů na různých platformách, stejně jako „několik“ velkých titulů, což by nakonec vedlo ke „konzistentnímu vydávání velkých titulů“.

Přečti si  Kolekce Tomb Raider Remastered by mohla tento týden dostat nějaké novinky

Společnost Square Enix také poznamenala, že od března 2025 pracuje na „rozšiřujících projektech pro stávající tituly“, pokud jde o rozšiřování fanouškovské základny těchto her. Součástí tohoto úsilí bylo rozšíření fanouškovské základny pro každý z titulů, včetně nedávných vydání Final Fantasy Tactics: The Ivalice Chronicles a Dragon Quest 1 a 2 HD-2D Remake, stejně jako nadcházejícího Dragon Quest 7 Reimagined.

Sledujte Game Press na Google, abyste dostávali naše novinky a recenze do svých feedů a vše věděli hned.
ZDROJGamingBolt
Adam Jacik
Šéfredaktor a majitel webu, který se hernímu světu věnuje již od éry Commodore 64. Díky více než dvacetiletým zkušenostem a hlubokému zájmu o technologie dokáže spojovat historický kontext s moderními trendy a vést redakci směrem k odborné, kvalitní a důvěryhodné tvorbě. Ve volném čase se věnuje sledování kvalitní kinematografie, golfu, lyžování a sportovní střelbě, které pro něj představují vyvážený protipól dynamickému technologickému prostředí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno