Nyní je k dispozici speciální vydání oficiálního Xbox Podcastu, ve kterém generální ředitel společnosti Microsoft Gaming Phil Spencer, prezidentka Sarah Bondová a šéf herního studia Xbox Matt Booty diskutují o budoucnosti Xboxu.

Spencer nejprve oznámil, že čtyři first-party tituly se objeví na dalších platformách, ale nechtěl je jmenovat.

Další oznámení přijdou od studií až po nich, ale nejedná se o tituly Starfield od Bethesda Game Studios ani Indiana Jones and the Great Circle od MachineGames. Žádné další podrobnosti nebyly poskytnuty, ale obě hry zůstanou exkluzivní pro Xbox řady X/S a PC (spolu s Game Passem). Spencer se rovněž nevyjádřil ke zvěstem o dalších titulech, jako je Senua’s Saga: Hellblade 2 a Gears of War.

Starfield se dočká dalších aktualizací, které přidají nové herní možnosti a kvalitu života. Později v tomto roce vyjde také placené rozšíření Shattered Space. Co se týče Indiana Jones and the Great Circle, ten vyjde také letos, ale datum vydání nebylo oznámeno.

Po oficiálním podcastu pro Xbox se společnost Microsoft jasně vyjádřila k multiplatformním titulům první strany. Ačkoli na jiných platformách uvede čtyři tituly (údajně Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Pentiment a Grounded), na filozofii Xboxu ohledně exkluzivit se nic nemění.

Nikdy však neříkej nikdy. Server The Verge se Spencera zeptal, zda může vyloučit, že se tyto tituly někdy objeví na PS5. Odpověděl: „Nemyslím si, že bychom jako odvětví měli někdy vyloučit, že se nějaká hra dostane na jinou platformu. Soustředíme se na tyto čtyři hry a učíme se z nich.

To neznamená, že fanoušci mohou očekávat, že všechny tituly první strany Xboxu dorazí až po těchto prvních čtyřech. „Nechci u těch ostatních platforem vyvolat falešné očekávání, že tohle je nějaká první čtyřka, která se dostane přes hráz, a pak se hráz otevře a přijde všechno ostatní. To dnes není v plánu. Také nechci uvádět zákazníky na těch ostatních platformách v omyl.

Spouštíme tyto čtyři hry a jsme z toho nadšení. Jsme nadšeni z oznámení a ze všeho ostatního, ale uvidíme, co to přinese pro náš byznys.“ Samozřejmě vzhledem k tomu, že tyto čtyři chystané tituly jsou staré více než rok, je také možné, že Microsoft uvede Starfield a Indiana Jonese na další platformy později, pokud bude po titulech dostatečná poptávka.

Jedno je jisté: pokud si chcete zahrát některý z first-party titulů Xboxu v první den s Game Passem, je to v dohledné době možné pouze na PC a konzolích Xbox. Předplacená služba dosáhla 34 milionů předplatitelů a Diablo 4 bude prvním titulem společnosti Activision Blizzard, který se v ní objeví letos v březnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno