Autoři her jako Alan Wake nebo Control mají práce až nad hlavu. Krom tvorby dodatečného obsahu pro úspěšné Control pracují také na obsahu pro Xbox Only střílečku Crossfire X a spolupracují i na Project Vanguard, titulu, o kterém toho zatím moc nevíme. A jakoby toho neměli málo…

Shodou náhod, právě dnes (26. 3.) vychází první rozšíření pro zatím poslední hru od studia Remedy. DLC The Foundation do Controlu přináší pokračování příběhu Jesse Faden a jejího putování po The Oldest House. Bohužel ovšem nastaly jisté potíže a mnoho hráčů na PC a PS4 mají s tímto přídavkem problémy. Stejná situace potkala i nás  v redakci. Po nainstalování updatu, který The Foundation obsahuje jde vše jako po drátkách. Hned z fleku si všimnete úprav, které vývojáři provedli. Vylepšena byla mapa, rychle cestování již nezpůsobuje zamrzání hry, … Ale ouha, kde je to DLC?

Přečti si  Hráči Warzone vyzývají vývojáře, aby opravili Groza iron sight glitch

Hned po vstupu do aktualizované hry by se hráčům měla ihned objevit nová mise, která celý cirkus spustí. Bohužel se tak v mnoha případech neděje a tak slušné množství hráčů čeká na opravný patch, který je díky nekomunikaci Remedy a Epicu zatím v nedohlednu.

Ve stejný den studio Remedy oznámilo uzavření dohody s “velkým vydavatelstvím”, které jim pomůže se dvěma budoucími tituly. Nevíme zda se bude jednat o dva díly nové IP nebo o tzv. 1+1, ale studio potvrdilo, že se bude jednat u multiplatformové tituly. Pokud tak hádáte, se kterým vydavatelstvím si Remedy pláclo, můžete si odškrtnout Sony i Microsoft. V tiskové zprávě také stojí, že se těchto titulů dočkáme během příštích několika málo let. Lze tak předpokládat, že se jedná o hry pro novou generaci konzolí a na PS4 nebo Xbox One se tak již nedostane.

Přečti si  Členové Xbox Insider se mohou zaregistrovat, aby si mohli zarezervovat a zakoupit Xbox Series X / S

Aktualizace:  Teprve před pár okamžiky vyšlo najevo, že oným tajným vydavatelstvím, který bude Remedy pomáhat s dalšími hrami, není nikdo jiný než Epic Games. Epic Games Publishing nespojí své síly pouze s Remedy, ale i s dalšími studii. Za zmínku jistojistě stojí studia Playdead a gen DESIGN, tvůrci her Inside a také The Last Guardian, jehož příchod na PC platformu je tak jen otázkou času.

Dohoda údajně obsahuje zmínky například o tom, že vývojáři budou mít vždy minimálně 50% zisku. To lze, oproti dnešním poměrům například na Steamu, považovat za vlídný krok. Studiím také zůstanou absolutně všechna práva a z účasti na této dohodě tak mohou kdykoliv vycouvat. Klobouk dolů před Epic Games.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno