Pro každého správného gamera jsou kvalitní sluchátka stejně důležitá, jako nadupaný počítač, či nová konzole. Já jsem měla šanci pro vás otestovat Oryx X700 Legend od výrobce Niceboy. A také že jsem testovala, celý měsíc na všech platformách, ke kterým mám přístup. Jak to dopadlo si můžete přečíst níže.

Niceboy pro mě není nová firma, mám od nich již starší sluchátka, která jsem až doteď využívala téměř denně. Ač jsou stále kvalitou nad limitem, byl čas na upgrade.

Ještě před rozbalením mě překvapila a trochu i vyděsila váha balíčku. Jako většina lidí mám tak nějak zakořeněné, že co je lehké, to je nekvalitní. Naštěstí jsem byla uvedena v omyl. Hned na krabici se dočtete v podstatě vše důležité ohledně kompatibility a o obsahu balení. Ručně stručně, tak jak to má být.

Pohodlí nadevše 

Na první pohled (a poslech) je znát, že jsou sluchátka navrhnuta nejen pro krásný vzhled, ale i pro maximální pohodlí. Ať už jste hráč, či někdo, kdo pracuje z domu a využívá sluchátka ke komunikaci s okolím, nebo si prostě rádi užijete dobrou hudbu, určitě oceníte, že vás ani po hodinách nošení nebudou bolet uši.

Měkce vypolstrované mušle zakryjí celé ucho, čímž zaručují decentní zvukové odstřižení od okolního světa. Jsou tak skvělé pro zlepšení koncentrace, ať už děláte se sluchátky na hlavě cokoliv. Jak už jsem zmínila, sluchátka jsou velmi lehoučká, nicméně zároveň také pevná a z očividně kvalitního materiálu. Oryx x700 jsou mimo jiné i dosti ohebná, včetně částečně odklápěcích náušníků, což určitě ocení hlavně hráči, kteří se občas nechají pohltit emocemi a rázně sluchátka odkládají a mezi které já se *určitě* neřadím.

Přečti si  Vývojáři hry Marvel's Wolverine se podělí o novinky, "až přijde ten správný čas"

Estetika

Kombinací černé a červené ještě nikdy nikdo nic nepokazil, jak ví i výrobci Hyper X, sluchátka mají velmi podobný vzhled. Ocelový proužek po stranách dodává stylu luxusní vizáž. Sluchátka bohužel nejsou podsvícená, a to je něco, co bych u příštího výrobku uvítala, ale to je samozřejmě jen má osobní preference.

Využití

Sluchátka Oryx jsou opravdu všestranně využitelná a kompatibilní se všemi novějšími herními konzolemi, počítači a i s většinou mobilních telefonů. Připojit je můžete jak USB kabelem, který je zakončen externím ovladačem, tak samozřejmě 3,5 mm jackem, kterého zapojíte… no všude, kde jack zapojit jde. To znamená, že vždy máte zapojen jen jeden kabel.

A teď to, pro co jsme všichni tady – zvuk

Ať už svištíte s Aloy na hřbetě kovového oře, zběsile uskakujete výpadům nepřátel v Elden Ring, nebo si prostě chcete poslechnout vytuněné beaty songu, který vám momentálně leje krev do žil, Oryx X700 vám opravdu poskytne luxusní zážitek ve formě realistického, virtuálně prostorového 7.1 zvuku. Díky 55mm měniči si také vychutnáte ostré výšky a hluboké basy. Stačí si vybrat film s dobrým ozvučením a soundtrackem, abyste se cítili jako v kině. Já osobně jsem se s nimi koukala na snímek Duna a vřele doporučuji, téměř jsem cítila písek v zubech.

Přečti si  Web „The Truth Lies“ zdánlivě prozrazuje další Call of Duty

Software

Sluchátka jsou vybavena vlastním softwarem, ve kterém si samozřejmě nastavíte hladiny zvuku a také mikrofonu jak je libo, včetně redukce šumu. To, je bohužel tak nějak vše. Určitě bych uvítala, kdyby se daly ovládat například i basy a různé jiné konkrétní hladiny zvuku. 

Mikrofon

Hulákají na vás kamarádi, že vás nejde po mikrofonu slyšet? Že vám v tom šumí? I o tento problém se Oryx zdárně postará. Šikovný vyjímatelný mikrofon je také pohodlně „pružný“ ať již chcete dělat ASMR, nebo se prostě napít nemusíte nic pracně odklápět nahoru. V softwaru Oryx si také můžete nastavit redukci šumu, ať už vedle vás chrápe pes, nebo po vás křičí druh/družka, abyste to konečně vypnuli, nikdo z kamarádů to nemusí slyšet. Jediný problém, co jsem zaznamenala bylo, že kamarádi občas slyšeli hru skrz můj mikrofon (na PS4 Pro), to primárně když se ve hře zrovna střílelo.

Parametry

  • Funkce sluchátek: Prostorový zvuk 7.1
  • Frekvenční odezva: 20-20000
  • Citlivost: 110
  • Velikost měniče: 55
  • Impedance: 32
  • Frekvenční odezva mikrofonu: 50-10000
  • Citlivost mikrofonu: -42
  • Funkce mikrofonu: Odnímatelný, Potlačení šumu, Ztlumení mikrofonu

Závěr

Já jsem se sluchátky všeobecně velmi spokojená, což pro mě není překvapením. Pokud tedy hledáte cenově dostupný headset s kvalitním zvukem, určitě zvažte zakoupení Oryx X700 Legend. Legend jim neříkají jen tak.

Cena se nyní pohybuje okolo 1100 Kč.

Tímto děkuji Niceboy za poskytnutí produktu k recenzi.

PŘEHLED RECENZE
Oryx X700 Legend
90 %
test-herni-sluchatka-niceboy-oryx-x700-legend-kvalita-za-dobrou-cenuHerní sluchátka Oryx x700 Legend jsou další kvalitní sluchátka výrobce Niceboy vhodná nejen k hraní her, ale i k poslechu hudby a sledování filmů. Prostorový zvuk 7.1 a decentní mikrofon vám zaručí nerušený zvukový zážitek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno