Je tomu již 18 let, co se společnost HyperX snaží vloudit do kamrlíku každého hráče a hráčky, a to pomocí někdy více, někdy méně povedeného hardwaru. Tentokrát se nám do rukou dostala sluchátka Cloud Flight Wireless, která se chlubí podporou pro PlayStation 5.

Už skutečnost, že je na krabičce proklamována podpora nejnovější konzole od Sony, mě donutila balení otevřít rekordní rychlostí. Veškerá sluchátka od HyperX, která se mi dostala do rukou předtím, měla totiž s konzolemi velký problém, a to především kvůli mikrofonu. Bohužel mě ale i tentokrát čekalo zklamání umocněné tím, že tento model se příliš netyká ani s klasickým PC. Více v našem testu.

V balení najdete nabíjecí kabel, USB-A dongle a samotná sluchátka. Ta jsou tentokrát vyvedena v tmavě šedé až uhlové barvě, kdy jedinou vyčnívající výjimkou modré kabely, které jsou na každé straně mírně vykukují. Ve stejné barvě je navrženo i jednobarevné podsvícení, které vychází z log HyperX. Pokud vám není řada Cloud Flight cizí, tak vás jistě nepřekvapí převážně plastové zpracování, které je doplněno o ocelový proužek prohnaný skrze náhlavní pásek. Ten spojuje oba náušníky, které jsou vyrobeny kombinací kvalitní kůže a paměťové pěny a oproti jiným HyperX řadám jsou otočné. Vy tak mezi hrami můžete sluchátka nosit pohodlně na krku.

A právě na náušnících se již tradičně nacházejí veškeré ovládaví prvky. Nechybí nekonečné kolečko hlasitosti, Power button (slouží také pro ovládání podsvícení) a velké Mute tlačítko, které je rozprostřeno přes celou venkovní stranu levé části. Pokud jej stlačíte, tak se vám rozsvítí červená dioda na odpojitelném a ohýbatelném mikrofonu, jenž se zapojuje do jedné ze dvou 3,5 mm Jack zdířek. Přítomnost tohoto portu jsem velmi kvitoval a těšil se, že sluchátka kabelem propojím s mikrofonem HyperX Quadcast S. Bohužel pro mě jsou ale oba porty umístěné v zahnuté části konstrukce a žádný kabel mi nepasoval. Cesta do elektra tak byla nevyhnutelná.

Další ranou pod pás byl port pro nabíjecí kabel. Leckdo by si mohl myslet, že sluchátka cílící na konzole PlayStation 5 budou disponovat i stejným typem portů. Není tomu tak a na HyperX Cloud Flight je stále užíván zastaralý Micro-USB kabel.

Headset pro komunikaci se zařízeními používá WiFi technologii 2,4 GHz a udávaný dosah je až 20 metrů. V reálu mi signál prošel skrze jednu stěnu, ale již v tomto případě docházelo ke ztrátám a výpadkům. Abyste headset nabili na 100%, tak jej musíte nechat v síti 3 hodiny. Za tuto porci energie by vám dle výrobce měl sloužit až 30 hodin. Pravda ovšem je, že se zapnutým podsvícením a připojeným mikrofonem s led diodou padá tato číslovka střemhlav dolů. Navíc se udává při nastavené hlasitosti 50%. Reálná vydrž headsetu je tak dle mého testování přibližně 12 hodin. Naštěstí lze sluchátka používat i během nabíjení. Použit ale musíte vlastní kabel. Ten přiložený má na délku jen 50 cm.

Headset vs. PlayStation 5

Pokud bych měl jedním slovem popsat, jaké pocity mám z testování Cloud Flight Wireless na PS5, sáhl bych po slově zklamání. Podpora sluchátek pro nový PlayStation skýtá snad jen možnost připojení a standardní funkčnost. Nikterak si nerozumí s ekvalizérem konzole a naopak – konzole nečte nastavení sluchátek. Headset tak funguje přesně tím způsobem, kterým byl vyroben a bez softwarové podpory. Poznáte to například ve Voice Party, kde na vás instantně začnou ostatní pořvávat cosi o sluchátkách u Lidlu. Ano, ani s tímto novým headsetem na PS5 nepochodíte. Že si tento HyperX se Sony moc nerozumí poznáte i na skutečnosti, že na rozdíl od Xbox verze sluchátek Cloud Stinger Core zapnutím tohoto modelu nespustíte. Jedinou pozitivní věcí tak shledávám kvalitní 3D audio, se kterým si tak užijete alespoň single-player hry.

Obecně je audio silnou stránkou námi testovaného modelu. Zvuk je o poznání lepší, než u starších HyperX modelů, které jsem měl možnost pro Game Press testovat. V ideálním případě by se dala kvalita zvuku posunout skrze oficiální aplikaci NGenuity. Po přesednutí od konzole k PC mě ale čekalo mnohem více strastí, než jsem očekával. V PC mám kvůli mikrofonu, myši a klávesnici nainstalovanou nejnovější verzi této aplikace, a tak by jeden očekával, že se sluchátky nebude taktéž žádný problém. Chyba lávky. Aktuální verze NGenuity má s registrací řady Cloud Flight nemalé problémy. V klidu jsem tak zašel na Reddit, kde většinou naleznu řešení na podobné zádrhele. Dozvěděl jsem se, že nejnovější verze aplikace opravdu má problémy s těmito sluchátky a že mám sáhnout po starší verzi softwaru od HyperX. Stará verze, která již opravdu sluchátka našla ale nespolupracovala s mou klávesnicí. Navíc jsem byl schopen skrze aplikaci jen vypnout podsvícení sluchátek (které se stejně po zapnutí znovu samo zapne). PC mi ani neukazoval kolik procent baterky v headsetu ještě zbývá. Při pročítání naštvaných zákazníků se stejným problémem jsem si málem vykroutil hlavu. Softwarovou podporu pro Cloud Flight tak musím označit za doslova tragickou. Nejhorší na tom všem je, že s těmito problémy se potýkají majitelé této řady headsetů již roky.

Musíme Cloud Flight Wireless uznat kvalitní zvukovou stránku, solidně působící zpracování, relativně vysoký komfort při nošení a slušné 3D audio na PlayStation 5. Nedostatky zde ale na plné čáře válcují veškeré pozitivní dojmy. Tristní softwarová aplikace na PC, užití USB-A a Micro-USB a další výše zmíněné detaily pro mě z Cloud Flight Wireless činí sluchátka, která mohu při jejich aktuální ceně 2990 Kč jen těžko doporučit. 

Souhrn detailů:

  • Váha: 315 g
  • Frekvenční rozsah (Hz): 20-20000 Hz
  • Citlivost: 106 db/mW
  • Impedance: 32 OHM
  • Nabíjení: Micro-USB
  • Frekvence mikrofonu: 100-7000 Hz

 

PŘEHLED RECENZE
HyperX Cloud Flight Wireless
45 %
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
test-hyperx-cloud-flight-wireless-spasa-pro-konzolistyMusíme Cloud Flight Wireless uznat kvalitní zvukovou stránku, solidně působící zpracování, relativně vysoký komfort při nošení a slušné 3D audio na PlayStation 5. Nedostatky zde ale na plné čáře válcují veškeré pozitivní dojmy. Tristní softwarová aplikace na PC, užití USB-A a Micro-USB a další výše zmíněné detaily pro mě z Cloud Flight Wireless činí sluchátka, která mohu při jejich aktuální ceně 2990 Kč jen těžko doporučit. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno