Netradiční herní myš Cooler Master MM711, která vás upoutá nejenom svým designem, ale také lehkostí, s níž se pohybuje v herních scénách nebo počítačových aplikacích.

Dírky, kam se podíváte

Myš Cooler Master MM711 s perforovaným tělem určitě nevidíte každý den. Tento Honeycomb střih potěší fanoušky herní jinakosti, ale také má podíl na snížení hmotnosti. A právě co nejnižší váha je hlavní devizou celé myši. Je pravda, že pokud na myš lehkou jako pírko (váží totiž něco kolo 60 gramů) přecházíte z jiného a podstatně masivnějšího modelu, budete si nějakou dobu zvykat a přesné zacílení kurzoru může být problém. Nejde však jenom o hladkost pohybu, ale také celkové rozměry, případně způsob uchopení. Takže si určitě rezervujte nějaký čas na trénink.


Osobně se mi tento „ementálovitý“ vzhled docela líbí. Především v kombinaci s barevným podsvícením je fajn, že vidíte do útrob těla a světlo tak splňuje svoji stylovou funkci a vypadá to docela dobře. Navíc použitý plast působí pevně a odolně, takže nehrozí strach z nějakého poškození nebo promáčknutí. Na druhou stranu se však nabízí otázka, jak je to s komponenty a jejich ochranou před vodou nebo prachem. Stránky výrobce se dušují, že i přes perforované tělo, a tedy snadné vniknutí kapaliny či prachu, jsou takřka všechny součástky ošetřeny ochranou vrstvou, která snižuje riziko poškození v případě postříkání vodou nebo usazení nánosu nečistot. Osobně jsem to ale nepřetestoval.

Přečti si  Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine a The Division Heartland vyjdou před 31. březnem 2022

Tlačítka Omron

Myš Cooler Master MM711 je osazena 6 tlačítky. Kromě klasické trojice nabízí také dvojici bočních tlačítek na levé straně pro vpřed/vzad a tlačítko pro rychlou změnu rozlišení snímače. Spínače Omron jsou u herních myších jakýmsi standardem, ale rozhodně potěší. Tyto spínače disponují udávanou životností až 20 milionů stisknutí, což je jistě více než dostatečná hodnota pro náročné a dlouhotrvající herní maratony.
I přes celkové rozměry myši Cooler Master jsou přídatná tlačítka na straně dostatečně velká a snadno se ovládají. Tlačítko pro změnu citlivosti je naopak malilinkaté a v plášti se snadno ztratí. Díky tomu tak předejdete nechtěnému stisknutí. Symetrický tvar umožňuje uchopení levou i pravou rukou. Vzhledem k umístění tlačítek na levém boku však plnohodnotná manipulace v levé ruce není úplně ideální a Cooler Master MM711 je optimalizována pro pravou horní končetinu.

Za zmínku stojí také použitý snímač, konkrétně se jedná o senzor PixArt PMW3389, který dosahuje rozlišení až 16000 dpi a minimalizuje lagy, podporuje dokonale hladký pohyb, ale také preciznost při míření. Nastavitelná citlivost stiskem tlačítka vám umožní v reálném čase zareagovat na změnu herního žánru nebo hráčského stylu. Další funkce myši pak můžete konfigurovat v rámci softwaru MasterPlus, který je volně ke stažení. Umožní vám nastavit podsvícení, makra, další funkce tlačítek apod.
Co se týče plynulého pohybu, spodní strana myši je vybavena PTFE ploškami, které zajišťuje dokonale hladký skluz na stole a bez nutnosti podložky pod myš.

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

Celkové hodnocení

Zhodnotit myš Cooler Master MM711 je do jisté míry problematické. Ultra lehká myš zkrátka není vhodná pro každého. Někdo je má rád, někdo dává výhradně přednost těžké myši, případně se systémem nastavitelné váhy. Pokud však máte rádi změny, hledáte něco neobvyklého, nebo preferujete typ lehkých myší, je ideální kousek. Hráčům nabídne perfektní ovladatelnost s minimálním odporem a velmi rychlý a plynulý pohyb po povrchu stolu. Konstrukce s dírkováním je odvedena precizně a je dostatečně odolná. Je to zkrátka svým způsobem originální kousek, který nesedne každému, ale pokud přijdete na chuť sortě odlehčených myší, svůj účel tento model s přehledem splní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno