Všechny konzole mají nyní odemčeno 60 snímků za sekundu, ale specialisté z Digital Foundry zaznamenali na Xbox Series X průměrný pokles o 5-9 snímků za sekundu.

Společnost Massive Entertainment vydala aktualizaci 1.21 pro svou looter-shooter hru The Division 2, jejímž cílem je poskytnout vysoce kvalitní herní zážitek majitelům konzolí PS5 a XSX/S. Bohužel ne vše šlo tak hladce, jak se předpokládalo a zejména verze pro PS5 se setkala s pozoruhodným snížením kvality grafiky. Vývojáři si toho už jsou vědomi a pracují na rychlé opravě aktuálních problémů, což studio potvrdilo na technickém vláknu Redditu.

Hra je schopna detekovat na jakém zařízení běží  (PS5 nebo XSX/S) a provede automaticky změny nastavení hry. The Division 2 běží na Xbox Series S v rozlišení 900-1080p, zatímco Series X přehrává hru v rozlišení od 1800p po plné 4K. Na PS5 hra běží v rozlišení 1080p1890p. Všechny konzole nyní mají odemčeno 60 snímků za sekundu, ale DF poznamenalo, že u XSX dochází k propadům o 5-9 snímků za sekundu. 

Na úplnou analýzu Digital Foundry se můžte podívat ve videu níže.

Přečti si  Trailer pro Watch Dogs: Legion - Update 4.0 představuje nového hrdinu, nové mise a mnoho dalšího

The Division 2 pohání výkonný Snowdrop engine s několika působivými vizuálními prvky, přičemž se grafika na konzolích nové generace téměř nezmění. Ale na PS5 neznámého důvodu hře chybí odrazy a volumetrická mlha, díky čemuž hra vypadá oproti PS4 Pro ploše. 

DF také testovali rychlost načítání na nových konzolích a dospěli k závěru, že PS5 verze se načítá nejpomaleji, což je pozoruhodné vzhledem k super rychlému SSD, kterým je tato konzole osazena. Načtení PS5 verze trvá téměř 17 sekund,. zatímco na Xbox Series X necelých 7 sekund. Navíc je PS5 verze v některých scénách extrémně tmavá. 

Naštěstí majitelé PS5 mohou očekávat, že všechny výše uvedené problémy budou v nejbližší době opraveny. Vývojáři divize 2 navíc potvrzují, že hra bude dostávat obecné aktualizace na všech platformách nejméně do roku 2022.

Přečti si  Animovaný trailer k Watch Dogs: Legion představuje Minino příběhové pozadí

The Division 2 je nyní k dispozici na PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno