Pokud mě poslední roky ve videoherní branži něco naučily, tak je to schopnost rozpoznat moment, kdy mě vývojáři či samotná hra někam nenápadně tlačí nebo se mi snaží vnuknout určitou myšlenku. Stejné je to nejen u her, ale i trailerů, ať už herních či filmových. A právě nejnovější upoutávka na The Last of Us: Part II je přesně tím trailerem, který je plný nápadně nenápadných a více či méně skrytých detailů, které vzbuzují spoustu otázek.

Následující odstavce nejsou založeny na žádných oficiálních informacích a jedná se pouze o mou ušatou teorii založenou na posledním traileru. Pokud máte nějakou svou teorii ze světa The Last of Us, podělte se, rádi si ji přečteme v komentářích pod článkem.

Důležité postavy:

  • Dina – Přítelkyně Ellie
  • Ellie – prostě Ellie, její jméno se bude v článku nápadně opakovat
  • Joel – Ellie Best Friend
  • Tommy – starý dobrý známy z prvního dílu

Během první scény žádá Dina po Ellie, aby na stupnici od 1 do 10 ohodnotila jejich včerejší polibek. Scéna podle mě má o něco hlubší poselství než jen připomenout jejich důvěrný vztah a ve skutečnosti by se mohlo jednat o představení dvou hlavních postav celé hry. A tím dvou hlavních mám na mysli ústřední hrdinku a hlavního záporáka.

V jedné z následujících scén se Ellie vydává se skupinou průzkumníků na jakousi výpravu. Její přítomnost je okomentována větou: „Look who decided to join us.“ Slovo Decided by mohlo naznačovat, že má Ellie v táboře určitá privilegia, nemá přiřazenou žádnou pevnou pozici a může si lelkovat, kde se ji jen zachce. O pár vteřin později ovšem vidíme El ve vcelku stresující situaci, kdy se pod ní propadá podlaha. Co je ovšem na tomto záběru zarážející více než jen chabý pokus o zachycení její ruky je fakt, že Ellie má nasazenou masku. Z prvního dílu víme, že je proti sporům imunní, tak proč jí nosí? Kdyby o svou imunitu přišla, asi by to zjistila až ve chvíli, kdyby ji nebylo pomoci. Mnohem více pravděpodobný se tak jeví fakt, že svou unikátnost před ostatními skrývá stejně jako tetování v prvním díle. Proč by to ale dělala? V momentě propadnutí se podlahou byla poblíž pouze Dina. Ani ona nezná její tajemství? Necítí se snad Ellie v táboře bezpečně? V táboře, který by svou politikou mohl vzdáleně připomínat pracovní tábory, které známe například z The Walking Dead, kde neznáte každého, se jistě hodí nevykládat všechny karty na stůl.

 

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

V další části vidíme, že se Dina s El oddělily od své skupiny a brázdí zimní krajinou samotné. Z nějakého důvodu se holky od sebe oddělí a kamera se dál věnuje jen Ellie, která očividně “někoho” hledá. A v této části si podle mě tvůrci traileru začali hrát s časovou linkou o něco více, než by se mohlo zdát. Další věta je založena na vědomí toho, že studio Naughty Dog dává velký důraz na detaily a je v jejich trailerech důležité sledovat i oblečení, účesy a obecný vzhled postav. Ellie vstupuje do budovy a my můžeme vidět, že její obličej, přesněji pravá tvář, nejeví žádné známky poškození. To už ovšem neplatí v momentě, kdy Ellie vchází do pokoje a záběr na její tvář nám ukazuje škrábance. Nezdá se mi moc pravděpodobné, že by na cestě od dveří do jednoho z pokojů potkala nějakého clickera, který by jí to způsobil. Naopak si myslím, že mezi těmito dvěma scénami je značný časový rozestup a osoba, která je následně zastřelena (postřelena) před zraky naší hrdinky, nemusí být nutně Dina. Ale k tomu se ještě vrátíme.

 

Ať už byla oběť kdokoliv, v Ellie to vyvolalo takovou reakci, která by byla, dle mého názoru, v případě, že by se opravdu jednalo “jen” o Dinu, přehnaná. Ellie má v úmyslu se vydat na “křížovou výpravu” a pomstít se těm, kteří tu neplechu spáchali. Jít na smrt za to, že ji zabili přítelkyni, je možná pro někoho pochopitelné, ale ne v tom případě, když máte na světě ještě další blízké jako je Joel, Tommy a další kamarádi z tábora. Proto se domnívám, že onou osobou, usmrcenou v již zmiňované scéně nebyla Dina, ale náš milovaný hrdina Joel. Pokud bych se měl pokusit psychiku naší hrdinky odhadnout o něco více, napsal bych něco ve smyslu, že ani samotné zabití Joela by v El nevyvolalo takový vztek, který je k vidění ve videu. Proto sem přesvědčen, že onoho večera se Dina ztratila Ellie úmyslně, nějakým způsobem věděla o její imunitě a podařilo se ji Ellie i Joela nalákat do spárů neznámé skupiny vrahů, do které Dina celou dobu patřila. Nejenže tak Dina stojí za smrtí Elliyny spřízněné duše, ale navíc ji zradila, využila a zlomila srdce. Jo, takhle mi to smysl dává.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

Pro fakt, že je oním nebožtíkem opravdu Joel, svědčí i fakt, že El probírá svou “řízenou sebevraždu” s Tommym, který se objeví na prahu jejího obydlí s krabicí a velmi smutným výrazem na tváři. Co je v krabici? Joelovy rozbité hodinky?

 

Následuje prostřih různými scénami, z nichž mě zarazila především jedna, do červena laděná scéna, kdy vidíme postavu s automatickou puškou, která má na hlavě něco podobajícího se přilbě nebo brýlím Eltona Johna. Pravděpodobně se tak jedná o jednu z dalších hratelných postav, které budou v The Last of Us: Part II k dispozici. Finální scéna, kdy Joel překvapí Ellie zezadu, je dle mé dosavadní teorie zachycena v brzké fázi hry.

 

Co si myslíte vy? Trefil jsem se? Máte jinou teorii? Myslíte si, že Joel druhý díl přežije? The Last of Us: Part II vychází exkluzivně pro PlayStation 4 již 21. 2. 

 

 

 

1 komentář

  1. Teorie je to dobrá, ale myslím že ve hře bude mnohem více postav, které jsme mohli vidět v předchozích trailerech, takže takhle jednoduchý to asi nebude. Doufám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno