Kingdoms of Amalur: Reckoning dokázalo v době vydání prodat více než milión kopií i přesto, že byla hra jednou z nejvíce podceňovaných ve své době.

I navzdory slušným prodejům 38 Studios vyhlásilo bankrot a tak fanouškům hry uhasly naděje na další pokračování. To ovšem nyní mění vydavatel THQ Nordic, který přináší fanouškům jiskru naděje, v podobě oznámení že společnost stala vlastníkem této IP.

THQ Nordic totiž zakoupilo práva od 38 Studios na Kingdoms of Amalur a hodlá vyhodnotit možnosti vzniku nového pokračování, i případných remasterů. A právě remaster, by mohl být v současné době v práci pro moderní platformy. Ten by měl ukázat, zda bude značka na trhu stále fungovat a zda bude mít smysl investovat prostředky do nového pokračování.

Přečti si  Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick souhlasil se snížením základního platu a ročního bonusu o 50%, zatímco jeho smlouva byla prodloužena do 31. března 2023

Společnost THQ Nordic však nezískala pouze práva na Kingdoms of Amalur, ale také na projekt Copernicus, což bylo připravované MMO od 38 Studios. Hra měla být zasazena do stejného univerza jako Kingdoms of Amalur, ale nikdy se neuskutečnil. Ovšem v nejbližší době se zdá být investice do tohoto projektu velmi nepravděpodobná.

Kingdoms of Amalur: Reckoning je nyní k dispozici na PC, PS3 a Xbox 360.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno