Po lednovém propouštění a květnovém zavírání studií Microsoft tento týden zruší další pracovní místa pro Xbox, tvrdí Tom Warren z The Verge.

Jessie Thomasová z Xboxu včera na X oznámila, že její pozice v Microsoftu byla „zrušena“. Po tomto příspěvku na X Tom Warren reagoval, že tento týden dojde k dalšímu propouštění zaměstnanců Xboxu. Zatímco mnozí měli podezření, že propuštěna byla pouze Thomasová, Warren nyní upřesnil, že o práci přijde více osob ve společnosti Xbox. „Tento týden dojde k dalšímu propouštění ve společnosti Xbox„, napsal Warren před několika hodinami. „Microsoft propustil Jessie, když byla na dovolené„. Pro neznalé: Thomasová pracovala v Microsoftu od roku 2015 a od roku 2022 zastávala funkci senior business PM kulturních programů.

Přečti si  Suicide Squad: Kill the Justice League odhaluje schopnosti Mrs. Freeze

Před hodinou reportér The Verge upřesnil, že „podle mého tweetu nejde o jednoho člověka„.

Ačkoli jsme neviděli zprávy od dalších zaměstnanců Microsoftu/Xboxu, kteří byli propuštěni dnes nebo na začátku tohoto týdne, je pravděpodobné, že se v následujících dnech dozvíme více. Jako vždy vás budeme informovat, jakmile se o této záležitosti dozvíme více.

Již dříve jsme dnes informovali, že propouštění postihlo i vývojáře Tales of Kenzera ZAU Surgent Studios. Podle informací studia musel být propuštěn tucet lidí.

Po masivní vlně propouštění v Microsoftu letos v lednu oznámil Microsoft uzavření tří studií pro Xbox – mezi postižená studia patřila Tango Gameworks, Arkane Austin a několik dalších studií Bethesda Softworks. Po ohlášeném uzavření studií jsme informovali, že se očekává, že Xbox bude rušit další pracovní místa. Analytik herního průmyslu Rhys Elliott ze společnosti MIDiA Research naznačil, že se Xbox přeorientuje na něco většího. „Xbox, navzdory svému chytrému PR v posledních letech, pravděpodobně vnímá toto uzavírání studií jako situaci typu ´je třeba rozbít několik vajec, aby vznikla omeleta´,“ řekl již v květnu. „Je obrovská škoda, že tato vejce jsou jedněmi z nejtalentovanějších vývojářů v oboru a nyní se jejich životy ocitly v troskách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno