Loba je nejnovější legenda přicházející do Apex Legends již toto úterý 12. května a Respawn Entertainment odhalují čím vším se inspirovali při jejím zrodu.

Loba je konečně první “sexy” postavou, která přichází do Apex Legends a to i přesto, že mnozí bojují proti nadměrné sexualizaci ženských postav ve hrách. Ve srovnání s Wattson, nebo Wraith přichází Loba do hry s vysokými podpatky, svůdným výstřihem a našpuleným zadečkem v těsných kalhotách.

Mnoho puritánů na sebe nenechalo dlouho čekat a okamžitě se muselo ozvat a kritizovat Respawn za tuto zjevnou změnu v přístupu k designu postav. Respawn ovšem vysvětluje, čím se při vývoji postav inspiroval.

Spisovatel pro Apex Legends Tom Casiello, ve video rozhovoru sdělil, že zatímco přišel s počátečním nápadem pro Lobu, tak tato postava byla dále formována ženskou částí studia a její finální podoba byla na svět přivedena spolu s kolegyní a spisovatelkou Ashley Reedovou. Před Respawnem pracoval Casiello jako návrhář žen pro WWE, kde měl zkušenosti s psaním žen, které chtěly být „na stejné úrovni jako muži“, ale přesto si měli zachovat jistou ženskost. Ashley Reedová navíc dodává, že postava je inspirována Catwoman, Byonettou a také videoklipem Shakiry „She Wolf“. Tom Casiello řekl, že chce: „představit ženskou postavu, která má svou sexualitu,“ a „ráda vypadá dobře, když se ráno probudí.“

https://youtu.be/Ddr4OHCC9vA

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Stejně jako v životě, někteří lidé mají svou osobitou sexualitu a jiní ne. Jak zdůraznila feministická herní kritička Anita Sarkeesian, v zásadě není nic špatného na tom, když je ve videohře sexy žena, pokud se to vztahuje k její osobnosti.

Osobně si myslím, že stejně jako komiksové postavy, jsou i herní postavy pouhým výplodem fantazie jejich tvůrců a nevidím jediný důvod, proč by postavy ve hrách nemohly být nadměrně svalnaté nebo přítažlivé a svůdné.

Loba bude k dispozici jako součást sezóny 5, Fortune’s Favor, která odstartuje toto úterý 10. května.

Apex Legends je nyní zdarma k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno