Sazka eLEAGUE je největší česko-slovenská liga ve hře Counter-Strike: Global Offensive, ve které si týmy každý rok mohou přijít na miliony. Celoroční sezona se skládá z jarní a zimní části, a každá tato část má svého vítěze. Doposud pozici česko-slovenské jedničky drželi SINNERS, tomu odpovídají i výsledky. Tento tým od vytvoření ligy v roce 2020 vyhrál všechny jarní i podzimní tituly.

Domácí jedničku mohou ovlivnit přestupy

Čas plyne a v letošní jarní části se zdá, že může být všechno jinak! Nejprve se SINNERS rozloučili s jedním z tahounů týmu Tomášem „Oskar“ Šťastným, který uplatňoval zkušenosti z četných angažmá v předních světových týmech. Nedávno pak organizaci opustil druhý výrazný hráč, Adam „Neofrag“ Zouhar se odebral do zahraničního týmu OG.

SINNERS stihli přivést náhradu za Oskara v podobě Davida „Forsyy“ Bílého, odchod Neofraga se však uskutečnil v pozdní fázi soutěže, kde už není zapisování nových hráčů povolené, na play-off jarní části Sazka eLEAGUE tak SINNERS zbyla jediná možnost – povolat do hry kouče Tomáše „tomkeejs“ Tomka. Ten je sám bývalým hráčem a s hrou má bohaté zkušenosti, na profesionální scénu se však jako hráč vrací po delší pauze, což se může podepsat na celkovém výkonu týmu.

Přečti si  Avatar: Frontiers of Pandora by mělo vyjít 18. listopadu

Vzestup ENTERPRISE? Rival SINNERS vypadá ve formě

Konkurence v boji o titul v jarní části je letos obrovská. Největším soupeřem by SINNERS i letos mohla být sestava týmu ENTERPRISE, i ta totiž doznala několika změn. Tou poslední byl příchod bulharského střelce Deyvida „h4rn“ Bencheva, právě on byl jedním z důvodů nedávného triumfu ENTERPRISE proti SINNERS ve finském turnaji. Zda se ENTERPRISE podaří SINNERS porážet i nadále bude jednou z největších otázek následujících měsíců.

Dalším velkým vyzyvatelem libereckého hegemona se může stát sestava kolem pardubického Dynama Eclot, které na rozdíl od svých konkurentů vsází na sestavu složenou z ryze domácích hráčů. Ti si v základní části jarní Sazka eLEAGUE zajistili druhé místo hned za SINNERS a na rozdíl od ENTERPRISE jsou v play-off nasazeni, stejně jako SINNERS, rovnou do semifinálových bojů.

Přečti si  Oznámení data vydání God of War Ragnarok se zjevně opozdilo

ENTERPRISE v předkole čeká ostravská Cryptova, soupeřem vítěze tohoto duelu bude právě Dynamo. Protivník  SINNERS vzejde z duelu Entropiqu a eSuby.

Očekávané play-off živě na twitch.tv/eleaguecz

Kdo nakonec ukořistí titul v jarní části Sazka eLEAGUE se dozvíme v živě vysílaných vyřazovacích bojích. Předkolo je naplánováno na 16. června, o dva dny později se odehrají semifinálové souboje a 19. června  nás bude čekat velké finále, kde konečně poznáme vítěze. Přenosy začínají vždy v 17 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno