Podle nových informací, které dnes unikly na internet, bude hra Pokémon 10. generace uvedena jak na Nintendo Switch 2, tak na jeho předchůdce.
Před několika hodinami bylo potvrzeno, že vývojář série Pokémon Game Freak byl napaden hackery a byl mu ukraden více než terabajt dat. Součástí úniku jsou zdrojové kódy starších dílů série, například Black and White 2, a také informace o budoucích projektech, včetně hry 10. generace s kódovým označením Gaia, která vyjde jak na Nintendo Switch 2, tak na jeho předchůdce. Kromě toho únik také potvrdil, že příští konzole Nintenda má skutečně kódové označení „Ounce“, jak bylo dříve odhaleno.
Known leaker Necrolipe claims that Pokémon Gen 10 will be for both Switch 1 and Switch 2 https://t.co/h5GLYaVHaS
— Centro LEAKS (@CentroLeaks) October 12, 2024
Další hlavní díl série Pokémon, který bude uveden na Nintendo Switch 2, není jediným budoucím projektem, který dnes unikl na veřejnost. Game Freak také spolupracuje s ILCA na hře s kódovým označením Synapse, hře zaměřené na multiplayer / bitvy, a zřejmě i na MMO na motivy série, na kterou fanoušci čekají už velmi dlouho.
Pokémon MMO IN DEVELOPMENT? https://t.co/fppd5FiiA6 pic.twitter.com/WRQN0HuGrp
— Centro LEAKS (@CentroLeaks) October 12, 2024
Vývojář série Pokémon Game Freak je poslední společností vyvíjející hry, které byly ukradeny a unikly na internet důvěrné informace. V loňském roce došlo k útoku ransomwaru na vývojáře her Marvel’s Spider-Man a Ratchet and Clank, společnost Insomniac, který způsobil masivní únik dat od osobních údajů zaměstnanců až po podrobnosti o budoucích projektech.


















