Ačkoli má být GTA 6 údajně vydáno podle Take-Two ve fiskálním roce 2024, vývojáři projektu věří, že na hře budou pracovat ještě nejméně dva roky.

Jason Schreier z Bloombergu oznámil nové podrobnosti o Grand Theft Auto 6, dalším hlavním titulu v uznávané sérii Rockstar Games, přičemž hovořil s více než 20 současnými i bývalými zaměstnanci studia. Vzhledem k tomu, že společnost má nový směr a zvolila si „zasvěcující, jemnější“ přístup, morálka je podle mnoha zaměstnanců údajně „vyšší než kdy jindy“. Poznamenal však také, že vývoj, který v určité formě probíhá od roku 2014, je pomalejší, než očekávali i „dlouholetí zaměstnanci“.

Velká část toho je způsobena pandemií COVID-19, i když změny provedené společností Rockstar za účelem zlepšení pracovních podmínek, včetně restrukturalizace konstrukčního oddělení a omezení přesčasů, také přispěly ke zpožděním. “Někteří pracovníci říkají, že se stále snaží přijít na to, jak dělat hry v této nové iteraci Rockstaru, a dokonce se diví, jak vypadá hra Grand Theft Auto v dnešním prostředí.

Pokud jde o to, co mohou hráči očekávat, lidé „obeznámeni s touto záležitostí“ řekli, že poprvé bude v sérii hratelná ženská protagonistka. Ta je součástí dvojice hlavních postav založených na příběhu Bonnie a Clyde (což vysvětluje Schreierovu zprávu o tom, že tentokrát nebudou tři protagonisté). Na rozdíl od předchozích titulů je vývojář údajně opatrný, aby „nenarazil“, pokud jde o vtipy na marginalizované skupiny (lidi vytlačené na okraj společnosti).

Přečti si  Samsung MČR v oblíbené hře LoL: Wild Rift právě odstartovalo

Datum vydání je zajímavé, protože se údajně zaměřuje na fiskální rok 2024 Take Two Interactive. To znamená někdy mezi dubnem 2023 a březnem 2024. Vývojový tým je však v tomto ohledu „skeptický“ a přestože existují nějaké vnitřní plány, tak dotázaní uvedli, že nevědí o pevném datu vydání. V současné době se domnívají, že do vydání zbývají nejméně dva roky. o znamená, že vydání v roce 2025 je možné, jak oznámil Tom Henderson v červnu 2021.

Zajímavé je, že kancelář Rockstaru v Edinburghu zjevně zažila odchod skupiny návrhářů začátkem tohoto roku, kteří odešli z důvodu vyhoření. Zvěsti, které se objevily v prosinci 2021, tvrdily, že vývoj je „chaotický“, což by odpovídalo.

Nyní k další velké otázce, kde se bude hra odehrávat? Nová mapa je údajně fiktivní verzí Miami a okolních oblastí s plány na přidávání nových misí a měst během pravidelného období (což je v souladu s tím, co Schreier oznámil v dubnu 2020). To má zajistit menší problémy v posledních měsících vývoje. Původně měla hra kódové označení „Project Americas“ a plánovala být větší než jakýkoli dosavadní titul v sérii. “První návrhy vyžadovaly zahrnutí území modelovaných po velkých částech Severní a Jižní Ameriky, podle lidí obeznámených s plány.” Jak již bylo řečeno, současný svět je stále velký s „více vnitřními místy“ než předchozí tituly.

Přečti si  PS Plus Extra/Premium nabídnou v srpnu 2022 Yakuza 0, Kiwami a Kiwami 2

Rockstar toho o příštím Grand Theft Auto moc neřekl, kromě potvrzení, že je v aktivním vývoji. Společnost také oznámila, že přesunula zdroje z Red Dead Online do dalšího titulu GTA, aby „překonala očekávání hráčů a aby tento další díl byl nejlepší, jak jen může být“.

GTA 6 je nyní ve vývoji pro konzole a PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno