Konečně jsme v roce, na jehož konci se dočkáme uvedení nových konzolí společností Sony a Microsoft do prodeje a  na základě zatím dostupných informací se zdá, že oba systémy splní předpokládaný příslib nového zážitku z hraní.

A šéf Xboxu Phil Spencer nešetřil chválou, že nadcházející generace přinese řadu vylepšení a to jak jejich, tak i od společnosti Sony. Spencer pro německou publikaci  PC Games Hardware uvedl, že je to dobrá věc, když obě společnosti dávají s PS5 a XSX all-in.

Pokud jde o PlayStation 5 zaměřil se Spencer na na jednu z dosud nejvíce medializovaných funkcí konzole, SSD (Solid-State Drive), který společnosti použijí namísto klasického plotnového disku. Microsoft i Sony zdůraznily, jak tato technologie výrazně zkrátí dobu načítání. Také uvedl, že je dobře, že příští generace jdou mnohem dále co se týče zpětné kompatibility se staršími konzolemi.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

Obecným poselstvím je zatím to, že společnosti se zaměřují na to, aby se PS5 a XSX pohodlně používaly a to jak při vývoji her, tak i při samotném používání hráči. A proto Spencer pochválil, že PS5 bude využívat SSD disk.

“Líbí se mi, že Mark Cerny a jeho tým v Sony také investují do SSD pro PlayStation 5. Enginy a nástroje mohou tak implementovat odpovídající funkce. Společně zajistíme větší hardwarovou základnu a vývojáři udělají vše pro to, aby zvládli a podporovali programování těchto nových možností.”

Kromě toho však Spencer neměl co říct, jednoduše proto, že nemá k dispozici Dev Kit PS5 a dodal: “ani si nemyslím, že náš tým Minecraftu ano.“ Jediným vývojářským studiem Xbox Game Studios vyvíjející hry na jiné platformy je Mojang pracující na Minecraftu. To také naznačuje, že Minecraft nakonec dorazí i na PS5, ovšem s největší pravděpodobností až poté co bude PS5 uveden na trh. Lze tedy předpokládat, že Minecraft bude první na XSX.

Přečti si  Remnant: From the Ashes dostane aktualizaci pro PS5 a XSX / S 13. května

Celkově je Spencer nadšený novinkami, které letošní konzole přinesou na herní trh, a řekl: „Bude vzrušující sledovat  jak bude toto odvětví těžit z komplexního využívání takových řešení.

PlayStation 5 a Xbox Series X budou uvedeny na trh koncem roku 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno