Šéf Xboxu Phil Spencer v rozhovoru prohlásil, že společnost si nemůže dovolit zpomalit své akvizice v tak konkurenčním odvětví.

Šéf Xboxu Phil Spencer ve své snaze rozšířit počet first-party studií uvedl, že společnost je otevřena dalším akvizicím.

V rozhovoru pro CNBC Spencer reagoval na otázku, zda Xbox a Microsoft zpomalí své řádění v akvizicích herních společností po dokončení své transakce Activision Blizzard.

Spencer reagoval prohlášením, že konkurenční trh videoher v podstatě znamená, že Xbox nebude moci pozastavit své plány rozšíření.

Toto je tak konkurenční trh, nemyslím si, že bychom se mohli nad něčím pozastavit,” řekl Spencer. „Tencent je dnes největší herní společností na planetě a nadále intenzivně investuje do herního obsahu a tvůrců her. Sony je dnes v oblasti her větší než my a nadále investuje.“

Přečti si  Trailer na Hogwarts Legacy odhaluje exkluzivní quest pro PlaySatation

Snažíme se zde být hlavním hráčem,” řekl Spencer. “Chceme našim hráčům dodávat skvělý obsah a budeme i nadále aktivní, ať už jde o investice do našich interních týmů, které již vytvářejí skvělé hry, které lidé znají a milují, ať už jde o budování nových partnerství.

Spencer také hovořil o vytváření sítí a vytváření nových partnerství na právě probíhající Tokyo Game Show.

Jednou z věcí, které miluji na tom, že přijedu sem do Tokia, jsou vývojáři, se kterými se setkávám, nová partnerství, která máme s lidmi, jako je Kojima Productions, a možnost hovořit s některými našimi stávajícími vydavatelskými partnery a nezávislými tvůrci o hrách, které chci dělat,“ řekl Spencer.

A pokud se to promění v akviziční práci v oblasti fúzí a akvizic, jsme aktivní i tam. Takže práce pro nás nikdy nekončí. Je to konkurenční trh a já chci zajistit, aby Xbox byl v popředí inovací a konkurence.

Přečti si  Meta Quest Pro unikl na internet v novém videu a ukazuje design headsetu a ovladače

Microsoft a Xbox v současné době procházejí akvizicí Activision Blizzard, což by v podstatě znamenalo, že by některé z největších titulů na světě – franšízy jako Call of DutyWorld of Warcraft a Overwatch, mohli být jednou first-party franšízy Xboxu.

Akvizice se však trochu zpomalila kvůli tomu, že regulační orgán Spojeného království zvažuje hlubší kontrolu dohody ve světle protestů PlayStationu ohledně toho, že se Call of Duty potenciálně stane exkluzivitou pro Xbox.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno