Když společnost Microsoft odhalila svou novou strategii, podle níž chce na ostatní platformy přinést tituly jako Grounded, Sea of Thieves, Hi-Fi Rush a Pentiment, diskutovalo se o těch, které do ní nebyly zahrnuty.

Starfield a Indiana Jones and the Great Circle patřily k těm, o nichž se hovořilo nejostřeji. Výkonný ředitel herního oddělení Microsoftu Phil Spencer řekl, že by herní průmysl neměl vylučovat žádné tituly na jiných platformách, ale zdají se být nepravděpodobné.

To však neznamená, že se spolu s několika dalšími tituly pro Xbox někdy nedostanou na trh. Během GI Microcastu se zakladatel GamesIndustry.biz Christopher Dring rozhovořil o tom, jak v Evropě klesá prodej Xboxu řady X/S. „V Evropě se prodává více her, než je obvyklé,“ řekl Dring. Vývojáři třetích stran byli údajně také skeptičtí ohledně vydání svých titulů pro Xbox.

Dodal (přepis přes VGC): „A s tím, jak Xbox dává některé hry na PS5 – z toho, co jsem pochopil, většina z nich v určitém okamžiku přejde, za předpokladu, že se to bude vyvíjet tak, jak Xbox věří, že se to pravděpodobně bude vyvíjet – si myslím, že Xbox má jako výrobce hardwaru skutečné problémy, a to byla věc, která mi z GDC vyplynula.“

Myslel jsem si, že to bude fajn, ale pak jsem opravdu nepočítal s tím, že někteří vývojáři a vydavatelé by si mohli říct: ‚Jo, no, víte, má to smysl?‘. A v tu chvíli o to můžete přinést.“ Není to tvrdé potvrzení toho, že by se více first-party titulů pro Xbox dočkalo multiplatformního vydání, ale zřejmě se o tom uvažuje.

Mezitím 16. dubna vyjde Grounded pro PS5, PS4 a Nintendo Switch, 30. dubna pak Sea of Thieves pro PS5. Hi-Fi Rush a Pentiment jsou k dispozici pro PS5, přičemž druhý jmenovaný titul si zahrajete i na Nintendu Switch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno