Společnost Sony již nějakou dobu odlehčuje svým službám a ruší či omezuje některé služby na svých starších konzolích. Po velmi bolestivém updatu, který vzal majitelům PS Vita možnost se připojit do hlasové párty s PS4 uživateli, tu máme další krok, který pravděpodobně moc hráčů neocení.

S blížícím se příchodem PlayStation 5 je pochopitelné, že se na téměř 14 let staré konzoli nepočítá s velkým počtem hráčů a omezování některých služeb je i přes protesty majitelů těchto modelů vcelku standardní postup. Další služba, která vám bude za předpokladu, že PS3 vlastníte odepřena, je posílání zpráv na konzoli PlayStation 4 a PlayStation VITA.

PlayStation 3 se na trhu objevilo v roce 2006 a v dnešní době slouží svým majitelům se službami Netflix a YouTube spíše jako multimediální centrum než herní konzole. Dle vyjádření japonské společnosti byla funkce Messenger využívána velmi zřídka a nadcházející restrikce by neměla nijak životy jejich zákazníků ochudit. Posílat zprávy na stejné systémy bude stále funkční. O vypínání již zmíněných služeb Netflix a YouTube řeč nebyla a lze předpokládat, že k tomu nebude důvod ani v budoucnu.

Přečti si  Battlefield 6 potvrzen pro Xbox One a PS4

Se zprávami se tak majitelé PS3 budou muset rozloučit ať už chtějí nebo ne. Co ale bude dalším krokem postupné desynchronizace starších modelů s těmi novými? Přijde snad řada na systém trofejí?

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno