AI Masters StarCraft II se umístilo výše, než 99,8% lidských hráčů
Domů » Doporučené » AI Masters StarCraft II se umístilo výše, než 99,8% lidských hráčů

AI Masters StarCraft II se umístilo výše, než 99,8% lidských hráčů

31.10.2019
Publikoval:

Umělá inteligence AlphaStar společnosti DeepMind byla nedávno uvedena do provozu a snažila se zvládnout v reálném čase složitosti hry StarCraft II od Blizzardu.

Nutno poznamenat, že více, než úspěšně. Během pouhých šesti týdnů se stala první nelidskou inteligencí, která dosáhla ve hře ranku Grandmaster.

AI byla nejprve pověřena sledováním lidských hráčů, aby studovala jejich pohyby a hru a poté byla nucena hrát sama se sebou za jednotlivé frakce, aby mohla prozkoumat slabiny na každé straně. Toto je obrovský úkol, na rozdíl od jiných, více lineárních her, které umělá inteligence dříve zvládla. StarCraft je otevřená a rozsáhlá hra, kde počet možných akcí, které může hráč v zápase podniknout, je zdánlivě nekonečný.

Přečtěte si  Přijde PS5 s cartridgemi, nebo Sony chystá PS Vita 2?

Díky tomu se DeepMind rozhodl omezit rychlost AlphaStar. Nenechal výpočty a operace provádět rychlostí, kterou by zvládla rychlost počítače, ale místo toho nechal AI běžet rychlostí smrtelníků.

Výsledkem je, že AlphaStar je nyní zařazen mezi velmistry, což je titul vyhrazený pro 200 nejlepších hráčů v každé ze čtyř herních oblastí a který jej řadí nad 99,8% lidských hráčů.

Pokud byste chtěli vidět AI v akci, zde je video z ledna, kdy AlphaStar porazil dva profesionály ve StarCraft II.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

Přečtěte si  České Someday You'll Return je již hratelné od začátku až do konce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Zaklínač 3 – Rozhodnutí, kterého CD Projekt RED dodnes lituje

Pro CD Projekt RED byla hra Zaklínač 3 velkým úspěchem,...

Centrum nastavení ochrany osobních údajů