Alienware je velmi známý pro své výkonné herní notebooky, předkonfigurované herní PC sestavy a další herní periferie a na veletrhu CES 2020 představila společnost zajímavý prototyp.

Koncept UFO je název plnohodnotného herního PC se systémem Windows 10, který vychází z designu Nintendo Switch a rovněž disponuje odnímatelnými ovladači a dokovací stanicí pro připojení monitoru, nebo televizi.

Koncept UFO se skládá ze čtyř kusů: je zde hlavní jednotka „head“, která má osmipalcový displej s rozlišením 1200p; baterie; a veškerý hardware pro zpracování a grafiku. Hardware je doplněn o dva ovladače, které se připojují pomocí příjemně pevného magnetického kolejnicového systému. Ty je možné připojit „rozbočovací“ jednotce, která je podobná příslušenství pro Joy-Cony od Nintenda.

Porty USB-C jsou umístěny na horní i spodní části konceptu UFO a lze je použít jak pro nabíjené konzole a jejímu připojení  k externímu monitoru.Vzhledem k tomu, že koncept UFO provozuje běžný Windows 10, můžete tyto porty také použít k připojení myši a klávesnice a využívat systém jako běžné PC.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

Celý systém váží necelé jedno kilo, což je více než trojnásobek hmotnosti, kterou váží Switch. Na veletrhu CES 2020 společnost Alienware prezentuje tento koncept s hrami Rocket League , F1 2019 a Mortal Kombat 11. 

Koncept UFO navíc využívá vlastní launcher, který je nadstavbou Windows 10, který je stále hlavním operačním systémem konzole.

A právě v systému Windows 10 leží případný potenciál konceptu UFO, který hráčům dovolí jednoduše přenést svou Steam knihovnu ze stolního PC, nebo notebooku do tohoto handheldu bez nutnosti opětovného nákupu svých oblíbených her. Na Switch sice vychází mnoho her třetích stran, ale stále vyžadují, aby vývojáři vytvořili jejich port, který má často mnohem horší grafiku, nebo špatný výkon.

Přečti si  FIFA 21 dorazí do Xbox Game Pass pro PC a EA Play 6. května

Skutečně přenosný herní počítač se systémem Windows by však mohl nabídnout stejnou knihovnu her, jakou může běžný herní notebook nebo počítač, což je zajímavý koncept.

Alienware bohužel nesdělil jakékoliv specifikace konceptu UFO, takže nemáme vůbec žádnou představu o skutečném výkonu této konzole, takže nevíme jaké všechny tituly a v jaké kvalitě by bylo možné spustit. Stejně tak nevíme, zda někdy Alienware přemění tento koncept na skutečný finální produkt, ale upřímně si to v hloubi duše velmi přejeme.

Pro

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno