Po prodeji Warhorse studios Rakušanům, či Beat Games, které koupil Facebook, zaznamenali čeští vývojáři další výrazný úspěch.

Společnost Geewa, která uspěla na globálním trhu s hrou Smashing four, kupuje americký investor Applovin, po Googlu a Facebooku světově  třetí největší provozovatel sítě s mobilní reklamou.

Společnost Geewa, jedno z nejúspěšnějších herních studií v České republice, dnes oznámila, že jejím novým strategickým investorem je
AppLovin, americký specialista na mobilní hry zaměřující se na tvorbu technologií, které dnes využívá mnoho nejpopulárnějších mobilních her a herních vývojářů. Podmínky investice nebyly zveřejněny.

„Máme za sebou vůbec nejúspěšnější rok naší existence, a načasování partnerství se společností AppLovin tedy nemohlo být lepší,“ prohlásil Miloš Endrle, generální ředitel a zakladatel společnosti Geewa. „Těšíme se na to, že díky odborným znalostem společnosti AppLovin budeme moci své hry optimalizovat tak, aby dále celosvětově rostl počet jejich uživatelů.“
Tato investice podpoří další růst týmu studia Geewa, protože mu umožní celosvětově škálovat nejpopulárnější hry, včetně Smashing Four, prostřednictvím platformy AppLovin.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Geewa, která byla založena v roce 2005, bude nadále působit jako nezávislé, samostatné studio pod současným vedením.
„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity,“ řekl Adam Foroughi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AppLovin. „Náš tým si s týmem společnosti Geewa ihned porozuměl – jeho dobré vedení, herní hit Smashing Four a mimořádně talentovaní lidé v pražském sídle na nás mimořádně zapůsobili. Věříme, že AppLovin umožní škálování produktů studia Geewa za jeho hranice, takže se dostanou k hráčům z celého světa.“

Mezi předchozí investory studia Geewa patří Springtide Ventures (součást investiční skupiny KKCG) a MCI.TechVentures.

Přečti si  HyperX uzavřel globální partnerství s Riot Games pro VALORANT Champions Tour

O studiu Geewa
Geewa je pražské herní studio, které se zaměřuje na vývoj a distribuci volnočasových, kompetitivních PvP her pro více hráčů, určených pro mobilní zařízení. Společnost založil v roce 2005 Miloš Endrle, tvůrce hry Pool Live Tour. Jejím posledním hitem je Smashing Four, kde můžete v reálném čase bojovat proti přátelům a hráčům z celého světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno