Američané kupují české herní studio Geewa
Domů » Hry » Novinky » Američané kupují české herní studio Geewa

Američané kupují české herní studio Geewa

12.2.2020
Publikoval:

Po prodeji Warhorse studios Rakušanům, či Beat Games, které koupil Facebook, zaznamenali čeští vývojáři další výrazný úspěch.

Společnost Geewa, která uspěla na globálním trhu s hrou Smashing four, kupuje americký investor Applovin, po Googlu a Facebooku světově  třetí největší provozovatel sítě s mobilní reklamou.

Společnost Geewa, jedno z nejúspěšnějších herních studií v České republice, dnes oznámila, že jejím novým strategickým investorem je
AppLovin, americký specialista na mobilní hry zaměřující se na tvorbu technologií, které dnes využívá mnoho nejpopulárnějších mobilních her a herních vývojářů. Podmínky investice nebyly zveřejněny.

„Máme za sebou vůbec nejúspěšnější rok naší existence, a načasování partnerství se společností AppLovin tedy nemohlo být lepší,“ prohlásil Miloš Endrle, generální ředitel a zakladatel společnosti Geewa. „Těšíme se na to, že díky odborným znalostem společnosti AppLovin budeme moci své hry optimalizovat tak, aby dále celosvětově rostl počet jejich uživatelů.“
Tato investice podpoří další růst týmu studia Geewa, protože mu umožní celosvětově škálovat nejpopulárnější hry, včetně Smashing Four, prostřednictvím platformy AppLovin.

Přečtěte si  Ronda Rousey bude streamovat exkluzivně na Facebooku

Geewa, která byla založena v roce 2005, bude nadále působit jako nezávislé, samostatné studio pod současným vedením.
„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity,“ řekl Adam Foroughi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AppLovin. „Náš tým si s týmem společnosti Geewa ihned porozuměl – jeho dobré vedení, herní hit Smashing Four a mimořádně talentovaní lidé v pražském sídle na nás mimořádně zapůsobili. Věříme, že AppLovin umožní škálování produktů studia Geewa za jeho hranice, takže se dostanou k hráčům z celého světa.“

Mezi předchozí investory studia Geewa patří Springtide Ventures (součást investiční skupiny KKCG) a MCI.TechVentures.

Přečtěte si  Herní ředitel TLOU2 tvrdí, že Naughty Dog letos redefinuje tří áčkové hry

O studiu Geewa
Geewa je pražské herní studio, které se zaměřuje na vývoj a distribuci volnočasových, kompetitivních PvP her pro více hráčů, určených pro mobilní zařízení. Společnost založil v roce 2005 Miloš Endrle, tvůrce hry Pool Live Tour. Jejím posledním hitem je Smashing Four, kde můžete v reálném čase bojovat proti přátelům a hráčům z celého světa.

Redakce

Online magazín pro všechny hráče, který vám denně nabízí novinky, zajímavosti recenze a videa nejen ze světa her.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Call of Duty: Modern Warfare – Warzone Battle Royale může vyjít na začátku března i jako samostatná free-to-play hra

Nadcházející battle royale pro Call of Duty s názvem Warzone...