Senátor Josh Hawley (R-MO) dnes oznámil návrh zákona, který by zakázal loot boxy a pay-to-win mikrotransakce ve „hrách pro nezletilé“.

Tím senátor říká, že se bude jednat o hry určené pro děti do 18 let a hry „jejichž vývojáři vědomě umožňují menším hráčům zapojit se do mikrotransakcí.“

Hawley představí návrh zákona o ochraně dětí před zákonem o zneužívání her, který bude brzy předložen americkému senátu.

V tiskových materiálech Hawleyův tým vybral jako příklad hru Candy Crush, která je podle nich neskutečným příkladem pay-to-win mikrotransakcí díky $ 150 “Luscious Bundle”, který přichází s celou řadou dobrot.

Tento návrh bude také pravděpodobně platit pro celou řadu on-line her, které obsahují loot a další způsoby, jak mohou hráči utrácet peníze za skutečné výhody.

Když je hra určena pro děti, vývojářům her by nemělo být dovoleno dále zpeněžit jejich závislost, řekl Hawley v tiskové zprávě. A když děti hrají hry určené pro dospělé, měly by být vyvarováni z nutkavých mikrotransakcí. Vývojáři her, kteří vědomě zneužívají děti, by měli čelit právním důsledkům.

Minulý rok na podzim Federální obchodní komise slíbila, že prozkoumá loot boxy na základě dopisu senátorky Maggie Hassan (D-NH), který napsala v návaznosti na řadu her z roku 2017 jež využívaly predátorských mikrotransakcí, jako je Middle-Earth: Shadow of War a Star Wars Battlefront II. Ačkoli se některé společnosti stáhly zpět, tak populární hry jako Overwatch , FIFA a Apex Legends nadále vydělávají velké peníze z randomizovaných mikrotransakcí. přitom mnohé z těchto her hrají dospělí i děti.

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

Asociace zábavního softwaru, lobbistická skupina pro průmysl videoher, poslala krátce po zavedení tohoto zákona prohlášení: „Četné země, včetně Irska, Německa, Švédska, Dánska, Austrálie, Nového Zélandu a Spojené království, rozhodly, že loot boxy nepředstavují hazardní hry. Těšíme se na to, že se se senátorem podělíme o nástroje a informace, které průmysl již poskytuje, což udržuje kontrolu nad výdaji ve hře, která je v rukou rodičů. Rodiče již mají možnost omezit nebo zakázat nákupy ve hře pomocí snadno použitelných rodičovských kontrol.

Hawley, kterému je 39 let se stal známý ve Washingtonu pro svou kritiku hlavních technologických společností Facebook a Google.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno