Začátkem tohoto týdne společnost Microsoft odhalila úplné technické specifikace Xbox Series X a současně ukázala vybraným novinářům demo Gears 5 běžící na nové konzoli.

Zdá se, že vývojáři z The Coalition pracovali na tomto demu pouze dva týdny, což ukazuje, jak rychle by vývojáři měli být schopni vylepšovat své tituly pro XSX.

Redaktoři z Digital Foundry provedli kompletní analýzu tohoto dema Gears 5 pro řadu XSX a porovnali ji s Gears 5 běžícína high-end PC a Xbox One X. Jak se sami můžete přesvědčit ve videu níže, tak Gears 5 u Xbox Series X vypadá výrazně lépe než verze Xbox One X. Na XSX hra v podstatě dosahuje PC nastavení Ultra a někdy jej dokonce překonává, to vše s 60 snímky za sekundu a to i v cutscenách. Vidíme také důkazy o některých pokročilých technologiích, včetně přirozeněji vypadajícího osvětlení prostoru a mlhy. Ray tracing a další nové funkce DirectX 12 Ultra dosud nebyly implementovány, ale existuje šance, že budou přidány do doby, než bude na konci roku konzole XSX vydána.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Digital Foundry také provedlo benchmark Gears 5 běžící na Xbox Series X a výkon byl téměř totožný s PC vybaveným grafickou kartou AMD Ryzen Threadripper 2950x a GeForce RTX 2080 Ti. Takže pokud jde o to jak běží současná generace her, tak se XSX od Microsoftu dá srovnávat s nejlepším PC hardwarem, jaký budete moci získat.

Gears 5 je nyní k dispozici na PC a Xbox One.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno