V listopadu franšíza Assassin’s Creed od Ubisoftu skočila do virtuální reality s Assassin’s Creed Nexus VR, akčním dobrodružným titulem vychvalujícím typické stealth a parkour mechaniky této série, převedené do VR zážitku.

A i když hra určitě obdržela solidní recenze (momentálně má na skóre Metacritic 78), nezdá se, že by to vedlo k solidním prodejům.

Během nedávné čtvrtletní zprávy investorů společnosti, když byl dotázán na platformy VR, jako jsou náhlavní soupravy Meta Quest a nedávno vydaný Apple Vision Pro, a také na to, jaké jsou plány Ubisoftu v budoucnosti, generální ředitel Ubisoftu Yves Guilletmot řekl, že společnost nemá v úmyslu zvýšit své investice do VR hraní. Může za to Assassin’s Creed Nexus VR, který si podle Guillemota vede „dobře“, ale nedokázal se prodat na úroveň, v kterou společnost doufala.

Byli jsme trochu zklamáni tím, čeho jsme byli schopni dosáhnout ve VR s Assassin’s Creed,” řekl Guillemot (přepsáno VGC). „Bylo to v pořádku a stále se prodává, ale mysleli jsme si, že se prodá více, takže v tuto chvíli nezvyšujeme naše investice do VR, protože se musí rozjet.

Byli jsme velmi ohromeni tím, co Apple přinesl, a myslíme si, že je to fantastický hardware, ale nadále se na tento VR obchod díváme jako na něco, na co se musíme dívat, ale neinvestovat do něj příliš mnoho, dokud dostatečně nevyroste.

Na základě Guillemotových slov se určitě zdá, že Ubisoft udělal krok zpět od VR prostoru, takže i kdybychom viděli, že společnost vydává více zážitků z VR, je nepravděpodobné, že by byly v rozsahu něčeho jako Assassin’s Creed Nexus VR.

V roce 2020 Ubisoft řekl, že také pracuje na hře VR Splinter Cell, ale o pár let později společnost oznámila, že projekt byl zrušen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno